VI Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Bajkach

W Przedszkolu BAJKA w Międzyborzu 17 maja br. odbyła się szósta edycja międzyprzedszkolnego konkursu wiedzy o bajkach „Moje ulubione bajki”, pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Międzybórz, Pana Jarosława Głowackiego. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci przedszkolnych, wykazanie się znajomością treści bajek popularnych bajek, a przede wszystkim integracja przedszkolaków i nauczycieli z przedszkoli w Sycowie, Twardogórze i Międzyborzu.

Na wstępie dzieci z Przedszkola BAJKA zaśpiewały muzyczne logo przedszkola wprowadzając w nastrój życzliwości i serdeczności. W dalszej części nastąpiło oficjalne otwarcie zmagań konkursowych przez dyrektor przedszkola Panią Małgorzatę Janicką. W szranki stanęło ze sobą pięć drużyn:

1. Publiczne  Przedszkole nr 1 im. Koszałka Opałka w Sycowie – Julia Hyzopska, Szymon Zakowicz, Hanna Schmidt, opiekun Pani Agnieszka Szymanek.

2. Publiczne Przedszkole nr 2 Misia Uszatka w Sycowie – Marcel Dawidzik, Joanna Jachimska, Mateusz Łacina, opiekunowie: Pani Paulina Bednarska, Pani Małgorzata Osiecka.

3. Publiczne Przedszkole nr 3 im. Małego Księcia w Sycowie – Wojciech Prędki, Franciszek Sieczka, Lena Kotlińska, opiekun Izabela Gręda.

4. Miejskie Przedszkole w Twardogórze – Wiktoria Strębska, Robert Szypa, Antoni Trynkiel, opiekun Pani Aleksandra Szczepanik.

5. Przedszkole BAJKA w Międzyborzu – Marek Iliński, Wanessa Kordacka, Maria Ostrowska, opiekun Pani Monika Szymczyk.

Dzieci wraz ze swoimi paniami wykonały osiem zadań związanych
z tematyką pięciu bajek: „Czerwony Kapturek”, „Brzydkie kaczątko”, „Stoliczku, nakryj się!”, „O rybaku i złotej rybce”, „Królewna Śnieżka”; za każde prawidłowo wykonane zadanie drużyna otrzymała punkt, który zostały odnotowany na tablicy punktacyjnej. Nad całością konkursu czuwało jury: zastępca burmistrza Międzyborza, Pan Krzysztof Kraska, dyrektor Publicznego Przedszkola nr
1 w Sycowie, Pani Joanna Nowak, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 Misia Uszatka w Sycowie, Pani Jolanta Rzemyk, dyrektor Miejskiego Przedszkola
w Twardogórze, Pani Iwona Palko, dyrektor Przedszkola BAJKA
w Międzyborzu, Pani Małgorzata Janicka.

Po konkursowych zmaganiach jury udało się na obrady, natomiast
dzieci w towarzystwie rodziców i nauczycielek częstowały się pysznymi pączkami. Po przerwie nastąpiło ogłoszenie wyników, które nie pozostawiły wątpliwości: wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsce. W kolejnej części spotkania uczestnicy otrzymali medale i nagrody, dyplomy nauczycielki, natomiast poszczególne placówki puchary.

Podziękowania za pomoc w przygotowanie konkursu i aktywny udział
w przedsięwzięciu organizatorzy kierują do wszystkich pracowników przedszkola. Podziękowania organizatorzy kierują również do nauczycieli, którzy przygotowali dzieci do konkursu oraz do rodziców, za dowóz dzieci do Międzyborza. Konkurs przygotowały i prowadziły: Kinga Barczak i Anna Stoppok. Nad całością konkursu czuwała dyrektor Przedszkola BAJKA
w Międzyborzu Pani Małgorzata Janicka.