Muzyczne zajęcia w TYGRYSKACH (foto+wideo!)

Muzyka w naszym przedszkolu to nieodzowny element zajęć, dlatego pani Monika postanowiła zaprosić dzieci z grupy TYGRYSKI do muzycznej krainy Jasia i Małgosi. Dzieci podczas zajęć miały okazję pracować przy monitorze edukacyjnym przypominając sobie nazwy niektórych instrumentów muzycznych, a co więcej zagrać na nich. TYGRYSKI za przewodnictwem pani Moniki-dyrygenta zaśpiewały i zaakompaniowały do piosenki „Deszczowa orkiestra”, na takich instrumentach muzycznych jak: kastaniety, marakasy i trójkąt.  Uwieńczeniem zajęć było zapoznanie dzieci z robotem-mouse, dzięki któremu dzieci podjęły pierwszą naukę kodowania oraz poznały ulubiony instrument myszki. Instrumenty muzyczne i gra na nich przypadła TYGRYSKOM tak do gustu, iż kącik muzyczny zagościł na stałe w ich sali.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz