Wigilia u Starszaków

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii 19.12.2019 r. w grupie IV ŻABKI i V TYGRYSKI od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera.


Dzieci bardzo chętnie pomagały w tym dniu w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesła, rozkładały serwetki. O wyznaczonej  godzinie starszaki zebrały się w jednej sali  aby obejrzeć Jasełka przygotowane przez TYGRYSKI. Aktorzy – Aniołki, Królowie, Pasterze, Józef, Maryja,  przygotowane dekoracje (żłobek, gwiazda betlejemska, szopka), wspólny śpiew najpiękniejszych polskich kolęd wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Po występach Panie Monika, Justyna, Karolina, Marlena, Kasia oraz Pan Sebastian złożyli dzieciom najlepsze  bożonarodzeniowe życzenia. Dorośli oraz dzieci podzielili się opłatkiem, złożyli sobie wzajemnie życzenia. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu, dzieci zapomniały o kłótniach, sporach i zmartwieniach, bo święta to przecież czas radości i wybaczania. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.

Dostęp tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się aby zobaczyć materiał.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz