ŻABKI i TYGRYSKI na ratunek planecie Ziemi!

Tegorocznym hasłem Światowego Dnia Ziemi 2021 jest “Przywróć naszą Ziemię”. Choć o planetę powinniśmy troszczyć się przez cały rok, to właśnie w Światowy Dzień Ziemi mamy ku temu więcej okazji. Co ważne, do akcji ekologicznych włączają się wtedy nie tylko dorośli, ale również dzieci. Wszak Ziemia to wspólne dobro łączące pokolenia na całym świecie.

ŻABKI i TYGRYSKI także włączyły się do akcji. Już od poniedziałku uczyły się zasad segregacji śmieci i ekologicznych postaw. Dzisiaj, tj. 22 kwietnia w ŚDZ (Światowy Dzień Ziemi), mogły wykorzystać wiedzę w praktyce. Rano szybkie przypomnienie i utrwalenie wiadomości z Paniami Anią i Marlenką a następnie praca w terenie. W terenie bowiem zaopatrzeni w worki oraz rękawiczki jednorazowego użytku wyszliśmy posprzątać przyszkolne podwórze. Zgrana ekipa ŻABEK i TYGRYSKÓW oraz Pani Kingi, Marleny, Kasi i Pana Sebastiana migiem zapełniła worki.

Pamiętajmy by dbać o naszą planetę każdego dnia 🙂

Dostęp tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się aby zobaczyć materiał.