KONKURS WIEDZY O BAJKACH

28 kwietnia 2022 r. w Przedszkolu BAJKA w Międzyborzu, odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Bajkach pod hasłem „Moje ulubione bajki”. Tematem tegorocznego konkursu były bajki, które przedszkolaki doskonale znają i niejednokrotnie utożsamiają się z ich bohaterami. Królewna Śnieżka, Kot w Butach, Złotowłosa, Śpiąca Królewna, Mała Syrenka i Piotruś Pan to bohaterowie, którzy zabrali naszych małych uczestników konkursu w świat marzeń i przygód, jakie tylko mogą zdarzyć się małemu słuchaczowi z nieograniczoną wyobraźnią i dziecięcą fantazją.

W konkursie udział wzięły przedszkola od lat ze sobą zaprzyjaźnione i współpracujące.

– Publiczne Przedszkole nr 1 im. Koszałka Opałka w Sycowie, reprezentowane przez Dyrektor Panią Joannę Nowak i uczestników konkursu – dzieci: Natalię Kulawik, Hannę Głębiak, Jana Kacynę oraz nauczycielkę Panią Joannę Łuczak przygotowującą dzieci do konkursu.

– Publiczne Przedszkole nr 2 Misia Uszatka w Sycowie, reprezentowane przez Dyrektor Panią Jolantę Rzemyk i uczestników konkursu – dzieci: Antoninę Niwa, Leona Boryczkę, Antoniego Osieckiego oraz nauczycielkę Panią Anitę Jeziorską.

– Publiczne Przedszkole nr 3 im. Małego Księcia w Sycowie, reprezentowane przez Dyrektor Panią Lidię Szpytma i uczestników konkursu – dzieci: Anielę Stasiaczyk, Elenę Faltynę, Kornelię Sinecką oraz nauczycielkę Panią Danutę Wolską.

– Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Urszulanek im. Aniołów Stróżów w Sycowie, reprezentowane przez Siostrę Dyrektor Katarzynę Basińską i uczestników konkursu – dzieci: Marlenę Krawczyk, Zofię Kuropka, Hannę Potarzycką oraz nauczycielkę Panią Angelikę Niwa.

– Miejskie Przedszkole w Twardogórze, reprezentowane przez Dyrektor Panią Agatę Jesionka i uczestników konkursu – dzieci: Antoniego Mietlickiego, Oliwię Cieśliczkę, Gabrielę Jasińską oraz nauczycielkę Panią Annę Jasińską.

– Przedszkole BAJKA w Międzyborzu, reprezentowane przez Panią Dyrektor Małgorzatę Janicką i uczestników konkursu – dzieci: Hannę Kowalską, Klaudię Mazur, Jacoba Noculaka oraz nauczycielkę Panią Małgorzatę Mazur.

Przewodniczącą Jury została Pani Justyna Koziarska – Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Międzybórz, która z podziwem przyglądała się bajkowym zmaganiom małych uczestników konkursu.

Konkurs od lat prowadzony jest pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Międzybórz Pana Jarosława Głowackiego, a jego organizatorem i pomysłodawcą jest Przedszkole BAJKA w Międzyborzu na czele z Dyrektor – Panią Małgorzatą Janicką.

Tegoroczne zagadnienia, oprawę i prowadzenie konkursu przygotowała Pani Justyna Kędziora z udziałem Pani Moniki Kowalskiej.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą i znajomością bajkowych zagadnień, na dowód czego zostali obdarowani wspaniałymi nagrodami książkowymi. Bo choć żyjemy w czasach zdominowanych przez media elektroniczne, tradycyjna książka wciąż nie ma sobie równych w pobudzaniu wyobraźni.