Rok szkolny 2008/2009

 • Pierwsze dni w przedszkolu

“Smerfy” polubiły swoją salę i świetnie się w niej czują. Zawiązują się pierwsze przyjaźnie. “Krasnale” uwielbiają wspólnie bawić się na dywanie oraz układać puzzle. Natomiast “Kubusie” lubią kącik lalek i budowle z klocków.

 

 • Manewry medyczne

5 września 2008 roku, dzieci z grupy III “Kubusie” brały udział w II Powiatowych Manewrach z Ratownictwa Medycznego pod kryptonimem “Wioska”. Dzieci poznały podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.

 • Sprzątanie Świata

27 września grupa III “Kubusie” ze swoją wychowawczynią Longiną Mizera brały czynny udział w akcji “Sprzątanie świata”. Uczyły się segregacji odpadów, sprzątały wyznaczony teren  w bliskim otoczeniu przedszkola, by wokół było czysto i przyjemnie.

 • Dzień Chłopaka

30 września 2008 roku w naszym przedszkolu chłopcy obchodzili swoje święto “Dzień Chłopaka”. Dziewczynki obdarowały swoich kolegów pysznymi cukierkami.

 • Pasowanie na przedszkolaka

10 października 2008 roku w naszym przedszkolu odbyło się pasowanie dzieci na przedszkolaka. Pani Dyrektor “czarodziejskim lizakiem” pasowała dzieci na prawdziwych przedszkolaków, oraz wręczała dyplomy i bombonierki. Z okazji pasowania wszystkie grupy otrzymały nowe zabawki. “Smerfy” cieszyły się samochodami i klockami, “Krasnale” kanapami do kącika lalek, “Kubusie” klockami, samochodami, lalkami. Na tę uroczystość przybyli rodzice oraz delegacja uczniów z klasy pierwszej.

 • Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Święta Edukacji Narodowej pani Dyrektor złożyła wszystkim pracownikom serdeczne życzenia wytrwałości i sukcesów w pracy. Zaprosiła pracowników przedszkola oraz emerytów na kolację do restauracji “Kasztelańska”. W spotkaniu tym uczestniczyli również Burmistrz Miasta i Gminy  w Międzyborzu – Kazimierz Warkocz, zastępca Burmistrza – Jarosław Sadowski, Przewodniczący Rady Miejskiej – Julian Podgórski.

 • Święto św. Cecylii

23 listopada, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Międzyborzu, poraz kolejny zorganizował muzyczne święto – “Św. Cecylii”. Nasze przedszkolaki brały czynny udział w tym muzycznym święcie. Piosenkę o piesku zaśpiewała Kaja Marcinkowska, a w roli “Pani Jesieni” wystąpiła Zuzanna Gaj Do występu dzieci przygotował Pan Tomasz Barczak, przy pomocy nauczycielek: p. L. Mizery i p. M. Mazur.

 • Zajęcia otwarte

26 listopada odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców , w grupie najmłodszej “Smerfy” pt: “Jestem dobrym kolegą”.

 • Andrzejki

“Czary, mary, hokus, pokus…”, takim zaklęciem zaczęło się w naszym przedszkolu czarowanie. W każdej grupie wiekowej, dzieci poznały zwyczaje ludowe wróżb andrzejkowych.

 • Witaj Święty Mikołaju!

Dnia 9 grudnia 2008 roku zawitał do nas Święty Mikołaj. Przybył do nas z dalekiego kraju, przywiózł prezenty wszystkim dzieciom . Było wesoło i zabawnie.

 • Wigilia Przedszkolna

Dnia 19 grudnia 2008 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilia, podczas której oglądaliśmy “Jasełka” w wykonaniu grupy II “Krasnale” przygotowane przez panią Małgorzatę Mazur. Po przedstawieniu było składanie życzeń, dzielenie się opłatkiem, a następnie zasiedliśmy do Wieczerzy przygotowanej przez panią Annę Żuberek.

 • Dzień Babci i Dziadka

W dniach 13, 14, 15 stycznia 2009 r., w poszczególnych grupach wiekowych odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały na zajęciach upominki dla Babci i Dziadka. Zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne w czasie spotkania. Babcie i Dziadkowie byli bardzo wzruszeni i dumni z osiągnięć swoich wnuków. Na pamiątkę spotkania wykonano wspólne zdjęcie.

 • Bal 2008

20 lutego 2009, w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Były tańce, pląsy, konkursy. Wszyscy  się bawili.

 • Olimpiada Przedszkolna w Twardogórze

7 marca 2009 r., dzieci z naszego przedszkola brały udział w I Sportowej Olimpiadzie Przedszkolnej, zorganizowanej w Twardogórze. Olimpiada odbyła się pod hasłem: “Od Przedszkolaka do Olimpijczyka”. Bawiliśmy się wspaniale, dopingowali nas rodzice, wspierając okrzykami i hasłem “Międzybórz górą! Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko.    W czasie przerw, mieliśmy okazje udzielić wywiadu “Bzikowi”, który śpiewał i zagrzewał    do boju wszystkich przedszkolaków. Nasze zmagania zostały nagrodzone pucharem, który wręczył osobiście Burmistrz Twardogóry. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • Wycieczka do ZOO

13 maja 2009 roku “zerówka” zwiedziła ogród zoologiczny we Wrocławiu.

 • “Bajkoland”

Dnia 02.06.2009 roku wszystkie dzieci z naszego przedszkola wspólnie z wychowawcami bawili się w Ostrowskim ” Bajkolandzie”

 • Zakończenie roku szkolnego 2008/2009

Dnia 17.06.2009 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego sześciolatków. Dzieci przedstawiły część artystyczną w której podziękowały za opiekę, naukę i wychowanie wszystkim pracownikom przedszkola.

Absolwenci naszego przedszkola 2008/2009

Dajczer Dagmara, Franka Jakub, Frohlich Kacper, Gaj Zuzanna, Glin Nikola, Hojak Oskar, Kowalewski Krystian, Kowalewska Martyna, Król Michał, Kulig Mateusz, Marcinkowska Kaja, Michalski Kacper, Pawlak Dominika, Peśla Samanta, Pieniążek Dominik, Piętka Julia, Piętka Nikole, Sosnowski Adam, Stempin Hubert, Sternal Piotr, Tomaszek Krystian, Wajnert Adrianna, Wałek Sebastian, Warkocz Bartłomiej, Wewiór Oliwia, Binek Ewelina, Jeziorek Kamil, Kluziak Kinga, Kondziela Aleksandra, Kowalczyk Jowita, Matysik Jagoda, Mencel Natalia, Michalewicz Natalia, Podgórska Julia, Podgórski Jakub, Salamon Hubert, Skorupa Martyna, Sułkowski Dawid, Wagus Zuzanna, Warkocz Wiktoria, Wróbel Wojciech.

TOP
Skip to content