Rok szkolny 2009/2010

 • Pierwsze dni w przedszkolu

 • Teatrzyk pt. “Czerwony kapturek”

 • Dnia 27 października odbyła się uroczystość ” Pasowanie na przedszkolaka” w gr. I  “Krasnoludki”. Dzieci zaprezentowały wierszyki, piosenki, tańce, których nauczyły się w przedszkolu. Złożyły również uroczystą przysięgę przedszkolaka. Rodzice wspólnie z dziećmi “podpisali” kontrakt grupowy.

 • Pasowanie na przedszkolaka w grupie III “Kubusie”

 • Zajęcia otwarte w grupie II ” Biedronki” ” Pasowanie na przedszkolaka”

 • Cecylki

Dnia 22 listopada 2009 roku w MGOK w Międzyborzu dzieci z grupy “Biedronki” i “Kubusie brały udział w Cecyliankach, gdzie zaśpiewały piosenki pt: ” Międzyborskie przedszkole”, “Gwiazdą pragnę być”.

 

 • Mikołaj zawitał do przedszkola 4 grudnia 2009 r.

 • Jasełka

 • Przedszkolna Wigilia

 • Zabawy na śniegu

Piękna zimowa aura sprzyja dziecięcym zabawom na śniegu. Dzieci zjeżdżały z górki na sankach,  bawiły się śnieżkami . Figlom i harcom na świeżym powietrzu nie było końca.

 • Dzień babci i dziadka w grupie “Krasnoludki”

 • Dzień babci i dziadka w grupie “Biedronki”

 • Dzień babci i dziadka w grupie “Kubusie”

 • 24 stycznia 2010r., dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w “Koncercie Kolęd”, zorganizowanym w Kościele Parafialnym w Międzyborzu.

Do występu dzieci przygotowały:  Małgorzata Mazur, Kinga Barczak i Tomasz Barczak. Za wspaniały występ dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom, a także słodki poczęstunek.

 • Zabawa karnawałowa

26 stycznia 2010 r., w naszym przedszkolu odbył się “Bal Karnawałowy” pod hasłem: “Podróży do krainy bajek”. Nasza podróż zaczęła się od odwiedzin w domu Baby Jagi, gdzie dzieci pomogły odbudować dom Baby Jagi,  następnie odwiedziliśmy Rybaka, któremu dzieci pomogły złowić złotą rybkę. Statkiem popłynęliśmy do pałacu Królowej Zimy, gdzie dzieci ułożyły łamigłówkę, a na koniec odwiedziły Kopciuszka, któremu pomogły oddzielić groch od fasoli, dzięki temu Kopciuszek mógł pojechać z wszystkimi dziećmi na bal. Cała podróż była przeplatana tańcami, pląsami i korowodami. Wszyscy wspaniale się bawili. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domu z pamiątkowym balonikiem.

 • Zabawa integracyjna 2010

23 stycznia 2010 roku odbyła się zabawa integracyjna zorganizowana przez Radę Rodziców.

 • Ferie w przedszkolu

W naszym przedszkolu, w czasie ferii, dzieci również są bardzo aktywne. Stwarzane sytuacje edukacyjne sprzyjają rozwijaniu wszechstronnej działalności dzieci: rysują, malują, budują domy z klocków, gotują smaczne obiadki, układają puzzle, nie zapominają również o codziennym myciu zębów i gorącym uśmiechu.

 • ” Tłusty Czwartek”

Tłusty Czwartek jest kulminacyjnym punktem zabaw karnawałowych.

W Polsce obchodzimy go w ostatni czwartek przed Środą Popielcową. Kiedyś był początkiem Tłustego Tygodnia, kiedy to zabawom i objadaniu się nie było końca.

W dzisiejszych czasach z bogatego w tradycje Tłustego Tygodnia został jedynie Tłusty Czwartek. W Polsce tego dnia jemy dużo i słodko – przede wszystkim pączki i faworki. Wypiekamy je sami lub biegniemy po słodkości do cukierni.Stare powiedzenie mówi, iż jeśli ktoś nie zje tego dnia choć jednego pączka, nie będzie mu się wiodło przez następny rok.

Zgodnie z tradycją, w tym dniu przedszkolaki również objadały się pączkami, które usmażyły nasze wspaniałe kucharki, w naszej przedszkolnej kuchni.

Były smaczne – paluszki lizać!

 • II Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa w Twardogórze

6 marca 2010 r., dzieci 5- letnie z naszego przedszkola, brały udział w II Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowej w Twardogórze. Do udziału dzieci w Olimpiadzie przygotowały nauczycielki: Małgorzata Mazur i Kinga Barczak.Bawiliśmy się wspaniale, dopingowali nas rodzice, wspierając   Kazimierz Warkocz. Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko.

W czasie przerw, mieliśmy okazje oglądać występy wokalne naszych rówieśników z przedszkola w Twardogórze. Nasze zmagania zostały nagrodzone dyplomem, medalami i pucharem, który wręczył osobiście Burmistrz Twardogóry.

 Pani dyrektor naszego przedszkola Małgorzata Janicka złożyła osobiste podziękowanie za wspaniale zorganizowaną imprezę, promując hasło:

 “Niech duch zdrowej rywalizacji towarzyszy nam codziennie”. 

Te wydarzenia na długo pozostaną w naszej pamięci.

 • W dniach od 1 do 12 marca 2010 r. w naszym przedszkolu, Katarzyna Niwa – studentka III roku Pedagogiki, Uniwersytetu Wrocławskiego o specjalizacji: Kształcenie zintegrowane i edukacja przedszkolna, odbyła praktykę studencką, pod opieką nauczycielki mgr Małgorzata Mazur. Praktyka odbywała się w grupie “Kubusie”, gdzie studentka miała okazję poznać pracę z dziećmi, zdobyć nowe doświadczenie, a także wykorzystać swój bogaty potencjał umiejętności w samodzielnym prowadzeniu zajęć.

Jesteśmy dumni, że nasze przedszkole może przyczynić się do rozwoju przyszłej kadry nauczycielskiej.

 • Pierwszy Dzień Wiosny!

Z okazji rozpoczęcia kalendarzowej wiosny, nasze dzieciaki uroczyście powitały nową porę roku w poniedziałek 22.03.2010 roku. Grupa I ” Krasnoludki” z wych. L. Mizerą przygotowały dla swoich kolegów i koleżanek z całego przedszkola przedstawienie pt: “Idzie Wiosna”. Były piosenki , wiersze i pląsy z wiosną. Następnie wszystkie grupy wraz z wychowawcami wyruszyli barwnym korowodem, aby “przepędzić” zimę, a powitać wiosnę.

 •  Dnia 24 marca 2010 roku w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury placówki oświatowe i społeczności wiejskie przedstawiły prezentację stołów oraz palm wielkanocnych. W tym przeglądzie, jak co roku nasze przedszkole również brało udział, a nasz stół, chociaż to subiektywne odczucie – był najładniejszy. Oceńcie to jednak sami…

 • Zajączek w przedszkolu

Środa- 31 marca to dzień oczekiwania na „Zajączka”. Jak co roku przedszkolaki już od rana wyglądały przez okna, aby dostrzec zajączka. Jednak nie dojrzały go przez okna więc postanowiły wspólnie z paniami wyjść do ogrodu przedszkolnego w poszukiwaniu koszyczków, które zniknęły z szatni.

 • Z wizytą w Urzędzie Miasta i Gminy w Międzyborzu.

14 kwietnia dzieci z grupy “Kubusie” wraz z wychowawczynią odwiedziły Urząd Miasta i Gminy w Międzyborzu. Dzieci spotkały się z Zastępcą Burmistrza panem Jarosławem Sadowskim, który przybliżył nam funkcjonowanie Urzędu. Zwiedziliśmy gabinet Urzędu Stanu Cywilnego, gabinet Zastępcy Burmistrza i gabinet Rady Miejskiej. Odwiedziliśmy również  Posterunek Policji, który znajduje się w tym samym budynku. Związek z własnym regionem jest sprawą  istotną , kształtuje on bowiem poczucie przynależności społecznej, narodowej, postawę patriotyczną, międzyludzką. Związki te należy kształtować i rozwijać od najmłodszych lat. Dzieciom bardzo podobała się ta wyprawa. Kto wie, może w przyszłości któreś z nich będzie pracować.

 • Zajęcie otwarte w grupie III “Kubusie”

Dnia 26 kwietnia 2010 roku w grupie “Kubusie” w godzinach popołudniowych, odbyło się zajęcie otwarte dla Rodziców pt: “Na zielonej łące” przygotowane przez panią Małgorzatę Mazur. Dzieci wykazały się wiadomościami i umiejętnościami zdobytymi w przedszkolu. Na koniec wspólnie z Rodzicami dzieci bawiły się  przy muzyce.

 • Wyjazd do Teatru Lalek

Dnia 28 kwietnia 2010r. dzieci z naszego przedszkola wraz z panią dyrektor i opiekunami M. Mazur i K. Barczak, pojechały do Teatru Lalek do Wrocławia.

Dla niektórych dzieci, była to pierwsza podróż autobusem. Spektakl „Och, Emil” to wesoła opowieść o przygodach młodego chłopca, który chciał “zostać kimś najważniejszym na świecie” Spektakl rozśpiewany i dowcipny , o ciepłej stylistyce sprzyjał odpoczynkowi i uczeniu się poprzez zabawę. Dzieciom bardzo się podobało.

 • Dni Międzyborza

Dzieci z naszego przedszkola brały udział w obchodach “Dni Międzyborza”. Zaprezentowały piosenki pt: “Majówka, Wiosenne słońce”. Przedstawienie artystyczne zostało przygotowane przez panią K. Barczak i M. Mazur. Jesteśmy dumni, że mamy tak utalentowanych dzieciaczków.

 • III Międzynarodowy Festiwal Pieśni i Tańca “Raz na Ludowo”.

W dniu 18.05.2010 r. w sali Centrum Kultury w Sycowie odbył się  III Międzyprzedszkolny Festiwal Pieśni i Tańca “Raz na Ludowo”, którego organizatorem było Przedszkole nr 2 z Grupą Żłobkową im. Czesława Janczarskiego w Sycowie. Dzieci z grupy I “Krasnoludki” wraz z wychowawczynią Longiną Mizera i panią Dorotą Konieczną brały udział w tym festiwalu. Jesteśmy dumni, że mamy tak utalentowane dzieci. Wspaniałe występy wykonawców zostały nagrodzone pucharem, dyplomem, oraz słodyczami. Mamy nadzieję, że kolejne festiwalowe spotkania będą dla przedszkolaków chwilami radości i wspaniałej zabawy. Udział w takim Festiwalu pozwala dzieciom rozwijać swoje umiejętności i jednocześnie daje okazję do poznania rówieśników z sąsiednich przedszkoli.

 • Dzień Mamy i Taty u Biedronek

26 maja 2010 r. w grupie “Biedronki”, odbyła się uroczystość z okazji

 Dnia Mamy i Taty, przygotowana przez nauczycielkę Grażynę Tronina.

Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne w postaci wierszyków, piosenek i inscenizacji. Zatańczyły taniec “Grozik”. Wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki. Następnie odbył się Quiz Rodzinny”, w którym I miejsce zajęli  państwo Simura wygrywając telewizor plazmowy, II miejsce zajęli państwo Wyrwas wygrywając laptopa, III miejsce zajęli państwo Kulig wygrywając skakankę. Wszyscy wspaniale się bawili, a miło spędzone chwile na długo zapadną w pamięci rodziców i dzieci.

 • Dzień Mamy i Taty u Kubusi

27 maja 2010 r. w grupie “Kubusie odbyła się uroczystość pt: “Święto Rodziny”, przygotowana przez nauczycielkę Małgorzatę Mazur. Dzieci zaprezentowały wierszyki i piosenki dla rodziców. Następnie zaprosiły mamusie do wspólnego tańca pt; “Kazaczok”, a tatusiów do tańca “Orzeszek”. Dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły na poczęstunek. Uroczystość dostarczyła wszystkim miłych wrażeń i wzruszeń.

 • Dzień Mamy i Taty u Krasnoludków

28 maja 2010 w gr. I „Krasnoludki” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i zbliżającego się Dnia Ojca, przygotowana przez nauczycielkę Longina Mizera. Dzieci w strojach Krasnoludków przedstawiły inscenizację Pt „Wesołe Krasnoludki”, w której złożyły swoim Rodzicom najszczersze życzenia i podziękowania. Na koniec obdarowały Rodziców uściskami, całuskami i własnoręcznie wykonaną laurką.

 • VIII Dziecięca Olimpiada Sportowa w Sycowie

31 maja 2010 r., dzieci z naszego przedszkola brały udział w Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowej w Sycowie zorganizowanej przez Publiczne Przedzkole nr 3 im. Małego Księcia. 

Do udziału w konkurencjach sportowych przygotowały dzieci nauczycielki: Longina Mizera, Kinga Barczak i Małgorzata Mazur. W czasie przerw, mieliśmy okazje oglądać występy chrliderek z poszczególnych przedszkoli.

Układ choreograficzny naszych chirliderek przygotowały panie: Magdalena Wróbel wspólnie z Małgorzatą Mazur, pokaz wszystkim bardzo się podobał, co zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Nasi zawodnicy w konkurencjach sportowych dali z siebie wszystko.

Wszyscy świetnie bawiliśmy się. Nasze zmagania zostały nagrodzone dyplomem

i pucharem, który wręczył osobiście Burmistrz Sycowa Sławomir Kapica.

Czujemy się zwycięzcami.

Te wydarzenia na długo pozostaną w naszej pamięci.

 • Bajkoland

 Dnia 02.06.2010 roku, wszystkie dzieci z naszego przedszkola wspólnie z wychowawcami bawili się w Ostrowskim ” Bajkolandzie”.

 • Ćwiczenia ewakuacyjno- pożarnicze

Dnia 10 czerwca 2010r. w naszym przedszkolu odbyły się ćwiczenia ewakuacyjno- pożarnicze. W ćwiczeniach brała udział jednostka ochotniczej straży pożarnej z Międzyborza i miejscowości Ose. Nasze przedszkolaki bardzo uważnie przyglądały się strażakom podczas ćwiczeń .

 • Wycieczka dzieci pięcioletnich do Niedźwiedzia- 17 czerwca 2010r.

 • Zakończenie pięciolatków

Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu – edukacji szkolnej.

24 czerwca o godzinie 17.00 w naszym przedszkolu odbyło się zakończenie roku dla wszystkich pięciolatków. W tym roku żegnamy się z dwoma grupami – Biedronkami i Kubusiami. Z tej okazji pięciolatki przygotowały akademię pożegnalną, na którą zaproszeni zostali wszyscy rodzice najstarszych przedszkolaków.

Na koniec przyszedł czas na nagrody i podziękowania. Każdy pięciolatek dostał książkę, dyplom oraz słodki upominek. Pani dyrektor dziękowała też rodzicom za szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola i oczywiście nauczycielom za ich ogromny trud włożony w edukację małych podopiecznych.

Pożegnania zawsze są trudne, ale to pożegnanie zawiera w sobie obietnice przygody jaką jest przecież dorastanie. Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam drogie pięciolatki

POWODZENIA W SZKOLE!

 

TOP
Skip to content