Rok szkolny 2011/2012

GRUPA I – “KRASNOLUDKI” – wychowawczyni: mgr Katarzyna Niwa

Branas Aleksandra, Broszkiewicz Hanna, Chrzuściel Maja, Ćwik Dominika, Jaworska Nadia, Juskowiak Julia, Kozikowski Filip, Kupczak Jakub, Lemiesz Jakub Filip, Łacina Franciszek, Majcher Maja Wiktoria, Piotrowicz Roksana, Przybył Michał  Rachuta Aleksandra,  Ryś Helena Maria, Sadowski Jakub, Sosnowska Julia, Sułkowski Daniel, Szumski Gracjan, Walczybak Franciszek, Wojtczak Patryk, Zajdler Milena, Chrzuściel Laura, Iwanek Adam.

GRUPA II – “BIEDRONKI” – wychowawczynie: mgr Małgorzata Mazur, mgr Ewelina Mikołajczyk

Daszczyk Joanna, Duś Mateusz, Gomółka Zofia, Grobelny Patryk, Grzesiak Jakub, Grzesiak Zuzanna, Kiecka Krzysztof, Kiecka Szymon, Klepacz Aleksandra, Klepacz Wiktoria,Kozieł Wojciech, Krawczyk Nataniel, Misiak Aleksander, Nawrot Hubert, Nowacka Zofia,StasiakAleksander, Stempin Amelia, Szczepanek Maja, Śmierzchalski Gracjan, Świtoń Weronika,Tomaszczyk Tomasz, Uchwał Antonina Maria, Ziółkowska Zuzanna Julia.

GRUPA III – “MOTYLKI” – wychowawczyni: mgr Kinga Barczak

Bacik Artur, Bukowska Paulina, Czerwińska Ola, Kraska Bartosz, Kupczak ZuzannaKuśnierczyk Julia, Leszczyszyn Matylda,Mencel Julia, Mikołajczyk Gabriel, Molik Oliwia, Muszyński Łukasz, Podgórska Maria, Ryś Filip, Rządkowski Cyprian, Salamon Paulina, SmółkaAdrian, Stachowiak Julia, Stasiaczyk Wojciech, Szuster Paweł, Tabaczuk Natalia, Tomczyk Julia,Trzciński Adrian, Wyrwas Hanna, Ziętek Jakub, Żak Zofia Oliwia.

GRUPA IV “ŻABKI” – wychowawczynie: mgr Longina Mizera, mgr Marlena Świtoń

Barczak Nikodem, Gąsiorek Bartosz, Gońda Karol, Król Liliana, Kusza Jagoda, Lechowicz Tomasz, Leśniak Julia, Maraszek Nina, Mencel Miłosz, Michalski Dawid, Mróz Wiktoria, Nowak Bartosz, Nowak Jakub, Pietrzak Filip, Robakiewicz Jakub,Robakiewicz Julia, Robakiewicz Maria, Ryś Hanna,Sikorska Zuzanna, Sobota KorneliaTrzciński Bartosz, Wajnert Julianna, Walichnowski Szymon.

GRUPA V “Tygryski” – wychowawczyni: mgr Justyna Kędziora

Dębowski Alex, Domski Kacper, Duś Nikola Marta, Dylewski Kacper, Dziwiński Tobiasz,Fiłończuk Kacper, Fuss Hanna Aleksandra, Gąsior Kornel,Gruszczyński Aleksander,Kozikowski Kamil, Kupis Dawid, Kuśnierczyk Amelia, Matyszkiewicz Karol, Michalska Amelia,Pawłowski Marek, Płoch Kacper Marcin, Wajnert Jerzy, Wolbach Wojciech.


 • DNI OTWARTE

 • PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniu 23 września 2011 roku przedszkolaki z gr. “Żabki”, “Tygryski” wzorem lat ubiegłych przyłączyli się do ogólnej akcji “Sprzątanie Świata”, której hasłem przewodnim było”ZIEMIA W TWOICH RĘKACH”. Przedszkolacy z ogromnym zaangażowaniem posprzątali najbliższy teren wokół przedszkola. Głównym celem akcji było ukazanie jej znaczenia dla nas i dla otaczającego środowiska, ukazanie skutków zaśmiecania “Świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, segregacja śmieci. W nagrodę nasze pięciolatki otrzymały soczek i cukierki.

  • DZIEŃ CHŁOPCA

W dniu 30.09.2011r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopca. Dziewczynki wręczyły chłopcom skromne upominki oraz laurki, które same wykonały. Następnie odbyły się zabawy, gry i konkursy przy których wszyscy świetnie się bawili. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.


 • WYCIECZKA DO TEATRU LALEK

5 października 2011 roku dzieci pięcioletnie pojechały do Wrocławskiego Teatru Lalek we Wrocławiu na spektakl teatralny “Lato Muminków”.  Nasze dzieci zapoznały się z tajemnicami teatru. Wędrując po teatrze zwiedziły rekwizytornię, garderobę, charakteryzatornię oraz sznurownicę poznając kulisy przygotowania spektakli oraz tajniki pracy nad rolą, projektowania scenografii i kostiumów. Teatr to coś najpiękniejszego na świecie o czym przekonały się nasze pięciolatki.


 • TEATRZYK

10  października 2011 roku przybyli do przedszkola aktorzy, którzy wystawili przed dziećmi teatrzyk  pt: “O Rysiu, który chronił dzieci”. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, płynęły z niego morały. Jak zwykle aktorzy wciągali dzieci do wspólnej zabawy. Atmosfera była bardzo przyjemna. Niezwykle ważną rolę w życiu przedszkolaków odgrywają  takie spotkania ze sztuką.


 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Ten dzień jest zawsze okazją do wspólnych spotkań, przekazania dowodów wdzięczności i szacunku wszystkim osobom związanym z oświatą, za ich trud, cierpliwość i zrozumienie. Życzenia, które dzieci swoim paniom składały w przedszkolu od rana były bardzo szczere i wzruszające. A jeśli do tego dodać prezenty w postaci kwiatów- to naprawdę można się cieszyć!

Życzenia, kwiaty i słodki tort ufundowała Rada Rodziców, za który bardzo dziękujemy. Był pyszny!

To jeszcze nie koniec słodkich niespodzianek. Firma pani Heleny Kołacz również ufundowała tort. Dziękujemy!

Wszystkie wydarzenia związane z życiem naszego przedszkola są dla nas bardzo ważne, jednakże do wyjątkowych uroczystości należy Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich nauczycieli i tych czynnie pracujących i tych, którzy już przeszli na zasłużoną emeryturę oraz wszystkich pracowników przedszkola. Przedszkole to dla nauczyciela nie tylko miejsce pracy, to drugi dom. Pragnąc uczcić ten trud pracy włożony w wychowanie tych najmłodszych, pani dyrektor zorganizowała spotkanie z pracownikami przedszkola  w Restauracji Kasztelańska. W czasie spotkania Pani dyrektor wręczała  nagrody dla wyróżnionych nauczycieli i pracowników administracyjno- obsługowych. Na to spotkanie zaproszenie przyjął również Burmistrz Miasta i Gminy w Międzyborzu pan Jarosław Głowacki, który złożył gratulacje i życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty, a pani dyrektor wręczył nagrodę pieniężną, za rzetelne i celowe gospodarowanie środkami finansowymi oraz działanie na rzecz rozwoju bazy przedszkola.

Od lewej strony siedzą: Longina Mizera, Dorota Konieczna, Grażyna Tronina, Elżbieta Warkocz, dyrektor przedszkola- Małgorzata Janicka, Kazimiera Surma, Mirosława Wróbel, Mirosława Binek.

Od lewej strony stoją: Sebastian Michalski, Justyna Kędziora, Marlena Świtoń, Agnieszka Brodziak, Anna Walotka, Katarzyna Niwa, Małgorzata Mazur, Ewelina Mikołajczyk, Magdalena Wróbel, Kinga Barczak, Anna Żuberek, Elżbieta Leśniak, Burmistrz Miasta i Gminy- Jarosław Głowacki, Halina Zamelek.


 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

28 października w obecności koleżanek i kolegów dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przestąpiły próg naszego przedszkola, zostały uroczyście przyjęte do naszej przedszkolnej rodzinki. Nowe przedszkolaki zaskoczyły wszystkich odwagą- bez tremy zaprezentowały to, czego nauczyły się w przedszkolu- śpiewały, recytowały. Najstarsze dzieci przywitały „maluszki” na wesoło i przekonywały, że w przedszkolu jest super. Oficjalnie za pomocą czarodziejskiego ołówka pani dyrektor zamieniła dzieci w prawdziwe przedszkolne krasnoludki, biedronki oraz motylki. Każdy przedszkolak otrzymał na pamiątkę dyplom i słodycz.

21.10.2011 r. w grupie IV i V odbyła się uroczystość:

„Pasowania na Przedszkolaka”.

Dzieci przedstawiły program artystyczny przygotowany przez p. J. Kędziora, a następnie: Amelka Kuśnierczyk, Kornelia Sobota, Amelka Michalska, Karol Matyszkiewicz, Dawid Kupis, Tobiasz Dziwiński, Kamil Kozikowski, Kacper Fiłończuk, Kacper Płoch, Alex Dembowski, Wojciech Wolbachzłożyli uroczyste ślubowanie „Jak być dobrym przedszkolakiem” i poprosili panią dyrektor Małgorzatę Janicką o uroczyste pasowanie. Po pasowaniu pani dyrektor wręczyła dyplomy i słodkości każdemu przedszkolakowi.

Po oficjalnej części, wszyscy udali się na słodki poczęstunek, aby przedłużyć tak ważną chwilę w życiu każdego przedszkolaka, jaką jest uroczystość „Pasowania”.


 • 11 listopada 2011 Święto Niepodległości

10 listopada wszystkie przedszkolaki przygotowywały się do obchodów Święta Niepodległości. Na zajęciach poznawały historię polskiego narodu i wykonywały biało – czerwone kotyliony.

W dniu 11 listopada delegacja dzieci z przedszkola wraz ze swoimi rodzicami, panią dyrektor i paniami wychowawczyniami uczestniczyły w obchodach Święta Niepodległości.


 • CECYLKI

Dnia 20 listopada 2011roku w MGOK w Międzyborzu dzieci z grupy “Biedronki” i “Motylki” oraz “Żabki” i “Tygryski” brały udział w przeglądzie piosenki pod patronatem Świętej Cecylii, gdzie śpiewały piosenki. Do prezentacji dzieci przygotowały wychowawczynie:  Małgorzata Mazur, Kinga Barczak, Longina Mizera, Justyna Kędziora, Marlena Świtoń i nauczyciel rytmiki Tomasz Barczak. Za występ dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami i słodkim upominkiem.

 


 • WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI – TYGRYSKI

18 listopada grupa V Tygryski – odwiedziła bibliotekę publiczna w MGOK w Międzyborzu. Dzieci miały możliwość bliższego poznania biblioteki i pracowników biblioteki. Panie bibliotekarki zapoznały dzieci z regulaminem obowiązującym podczas wypożyczania książek i wskazały miejsce, w którym dzieci znajdą dla siebie kolorowe bajeczki. Dzieciom bardzo podobała się wizyta w tak wspaniałym miejscu i obiecały, że będą częstymi gośćmi miejskiej biblioteki.

 


 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodzony jest “Światowy Dzień Pluszowego Misia”, w tym dniu dzieci z grupy IV i V przyniosły do przedszkola swoje pluszaczki. Panie z obydwu grup zorganizowały dla dzieci zajęcia przybliżające historię pluszowego misia i wspólne zabawy z przytulankami. Dzieci były zachwycone wspólnymi tańcami i figlami ze swoimi misiaczkami, po zajęciach stwierdziły same, że pluszaczki to najwspanialsze przytulanki.
W zajęcia bardzo zaangażowała się Pani Hania Kędziora, która odbywała w grupie V praktyki studenckie, cieszymy się, że mogliśmy korzystać z jej młodzieńczego entuzjazmu i zapału pedagogicznego.

 


 • ANDRZEJKI

Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Było lanie wosku, wróżenie z kart i monet.W zabawie andrzejkowej brały udział wszystkie grupy przedszkolaków.
Dzieci poznały tradycje ludowe i wróżby andrzejkowe przekazywane z pokolenia na pokolenie.

 


 • ZAJĘCIA OTWARTE BIEDRONKI

30 listopada 2011 roku w godzinach popołudniowych dzieci z grupy “Biedronki” i ich rodzice  brały udział w Andrzejkach. Była to okazja do zabawy dla dzieci jak również dla ich rodziców.

 

– Andrzejki to doskonała okazja do zabawy dla dzieci i dorosłych. Sala przedszkolna została udekorowana elementami kojarzącymi się z wieczorem wróżb jak złote klucze, sylwety kotów, duszki i świece. Andrzejki rozpoczęły się powitaniem gości przez panią Małgorzatę Mazur. Przedszkolaki z rodzicami uczestniczyli w wielu wróżbach, takich jak: rzuty groszem do miski z wodą, wróżby ,,Kim będę w przyszłości?” dla dzieci czy ,,Co mnie czeka w przyszłości?” dla rodziców. Nie zabrakło także popularnej zabawy ,,Idą buty” oraz lanie wosku.


 • MIKOŁAJKI

GRUPA I,II i III

Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Tak było i w tym roku. Gość przybył do przedszkola zaraz z rana 6 grudnia 2011 r. Wszystkie przedszkolaki były na tę wizytę przygotowane, gdyż od dawna ćwiczyły wiersze i piosenki. A kiedy nastał ten wyjątkowy dzień wszystkie odświętnie ubrane stawiły się do przedszkola i starały się być grzecznymi.  Do przedszkola przyszły również dzieci, które przyjdą do nas od nowego roku. Po przywitaniu tego niecodziennego gościa, swoje występy  zaprezentowały dzieci z trzech grup, pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Św. Mikołaj podziękował za ciepłe przyjęcie. Bardzo się ucieszył, że w tym roku również czekało na niego tak dużo dzieci. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz pań w przedszkolu, a w nagrodę wręczył każdemu dziecku paczkę oraz zabawki na każda grupę. Kiedy nadeszła w końcu chwila rozstania, bo gość  z nieba spieszył się do innych dzieci, pożegnaniom nie było końca.  Na otarcie łez, św. Mikołaj obiecał, że odwiedzi przedszkole za rok i na pamiątkę uwiecznił swoją Święta Osobę z każdą grupą przedszkolaków na wspólnej fotografii.

GRUPA IV i V

Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Tak było i w tym roku. Gość przybył do przedszkola zaraz z rana 7 grudnia 2011 r. Wszystkie przedszkolaki były na tę wizytę przygotowane, gdyż od dawna ćwiczyły wiersze i piosenki. A kiedy nastał ten wyjątkowy dzień wszystkie odświętnie ubrane stawiły się do przedszkola i starały się być grzecznymi.  Po przywitaniu tego niecodziennego gościa, swoje występy  zaprezentowały dzieci . Św. Mikołaj podziękował za ciepłe przyjęcie. Bardzo się ucieszył, że w tym roku również czekało na niego tak dużo dzieci. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz pań w przedszkolu, a w nagrodę wręczył każdemu dziecku paczkę oraz zabawki na każda grupę. Kiedy nadeszła w końcu chwila rozstania, bo gość  z nieba spieszył się do innych dzieci, pożegnaniom nie było końca.  Na otarcie łez, św. Mikołaj obiecał, że odwiedzi przedszkole za rok i na pamiątkę uwiecznił swoją Święta Osobę z każdą grupą przedszkolaków na wspólnej fotografii.

 


 • Z WIZYTĄ W CINEMA CITY

Przedszkolaki z grupy “Tygryski i Żabki” w dniu 8.12.2011r. wybrały się wraz z wychowawczyniami  na projekcję filmu “Artur ratuje spadającą gwiazdkę”. Dla niektórych z naszych podopiecznych było to niezwykłe wydarzenie. Po pierwsze – jazda autobusem (bo przecież zawsze jeżdżą samochodami); po drugie – wizyta w kinie i po trzecie – wyjazd bez rodziców. Mimo że wyjazd trwał krótko, to dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń, bardzo zadowolone i już od „progu” przekazywały relację swoim  rodzicom.

 


 • PODARUJ PACZKĘ NA KRESY

Nasze przedszkole brało udział w akcji organizowanej przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty-

“PODARUJ PACZKĘ NA KRESY”.

Od 5 grudnia do 9 grudnia rodzice i dzieci przynosili dary : słodycze, ryż, makaron, itp.


10 grudnia pani dyrektor dostarczyła zebrane dary do Holu TVP przy ulicy Karkonowskiej 8 we Wrocławiu


PONIŻEJ CYTUJEMY LIST DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY,
DZIĘKUJEMY!

PANI BEATY PAWŁOWICZ.

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie dolnośląskich Szkół i Placówek!

Za wschodnią granicą żyje wielu naszych rodaków, tysiące polskich dzieci, które z okazji Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent
z Ojczyzny. Zwracam się po raz kolejny do dolnośląskich uczniów

i przedszkolaków – podarujcie paczkę na Kresy !

Będzie to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci

o tych , którzy nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi.

Zamierzam wspólnie z telewizyjną ekipą Studia Wschód dotrzeć

w połowie grudnia na Wileńszczyznę, aby wspomóc naszych rodaków walczących o nauczanie języka ojczystego w polskich szkołach. Pod koniec grudnia dary z Dolnego Śląska trafią tradycyjnie na Ukrainę, wszędzie tam, gdzie biją stęsknione, polskie serca.

Zwracam się do Dyrektorów szkół, Nauczycieli, Uczniów i Rodziców o pomoc w zbiórce darów. Potrzebne będą słodycze, kawa, herbata, konserwy, cukier, makaron, ryż, środki czystości, a na Wileńszczyznę także wyprawki szkolne
i zabawki.

DZIĘKUJEMY !


 • POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI 

11 grudnia br. o godz. 14 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyborzu przy ulicy Wrocławskiej odbył się:

I Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej i Szkolnej w Międzyborzu.

Przedszkole to miejsce, w którym dzieci, dzięki wsparciu nauczycieli, mogą rozwijać swoje talenty i zainteresowania. 11 grudnia stał się okazją do zaprezentowania przez przedszkolaków swoich umiejętności wokalnych. Dzieci z grupy “Biedronki” Antonina Uchwał, Zuzanna Ziółkowska brały udział w tym festiwalu.

Patronat nad festiwalem objął Burmistrz Miasta i Gminy Jarosław Głowacki, który ufundował specjalną nagrodę, oraz „Gazeta Sycowska”, która ufundowała trzy nagrody dla wyróżnionych.

Uczestników festiwalu oceniali  jury w składzie: Mariusz Urbaniak, wokalista i producent muzyczny, wyszukujący talentów wokalnych ukrytych w małych miejscowościach, Jarosław Kula, Zuzanna Grzeżółka – wokaliści z grupy TAKT z Perzowa oraz Małgorzata Kula – opiekunka grupy TAKT.

“Antonina Uchwał wyśpiewała sobie wyróżnienie”

Gratulujemy wszystkim uczestnikom muzykalności i odwagi, a paniom  Małgorzacie Mazur, Ewelinie Mikołajczyk dziękujemy za wkład pracy włożony w przygotowanie wokalistów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w równie licznym gronie.


 • GÓRA GROSZA 2011

Na przełomie listopada i grudnia 2011r. po raz kolejny odbyła się w naszym przedszkolu akcja „Góra Grosza”.

 Akcja „Góra Grosza” organizowana jest przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej w przedszkolach i szkołach w całej Polsce na rzecz dzieci z domów dziecka.

„JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE, ALE GÓRA GROSZA JEST NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE”

„KAŻDA DROBNA MONETA MOŻE POMÓC”.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci.

Zebraliśmy: 165.54 zł.

Krasnoludki- 26,34 zł.

Biedronki- 36,76 zł.

Motylki- 35,12 zł.

Tygryski- 36,14 zł.

Żabki- 31,18 zł.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich Rodzicom, którzy wzięli udział w akcji.                  


 • TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

Znowu coś nowego, coś co dzieci bardzo lubią, czyli obecność aktorów w przedszkolu. Każde przedstawienie i każda bajka zostawia na twarzach dzieci miłe doznania, które potem chętnie wspominają. Tak było i tym razem, do tego wspólna zabawa z aktorami, wyciąganie wniosków i morał z oglądanej bajki.

 


 • ZAJĘCIA OTWARTE

W czwartek, 15 grudnia 2011 roku podczas popołudniowych zajęć z języka angielskiego przygotowanych przez panią Darię Ćwik mieliśmy przyjemność gościć rodziców dzieci z grupy “Żabek i Tygrysków”. Frekwencja uczestnictwa była  wysoka, więc i emocje podczas zabaw nie opadały. Rodzice mogli zobaczyć jak wygląda codzienna nauka, zabawa podczas zajęć z języka angielskiego, jak ich pociecha radzi sobie w grupie rówieśniczej. Rodzice mieli możliwość poznać się nawzajem i wspólnie pobawić się z dziećmi.

 


 • PIERNICZKI U BIEDRONEK

20 grudnia, dzieci z grupy “Biedronek” z  panią Eweliną i panem Sebastianem piekły pierniczki. Przedszkolaki rozpoczęły pieczenie od wyrobienia  ciasta na pierniki.  Potem nastąpiło wspólne  wałkowanie ciasta , wykrawanie różnych kształtów przy pomocy foremek  i pieczenie ciasteczek.  Po ostygnięciu dzieci  dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały  aromat pieczonych  pierniczków, który wprawia wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.

 


 • WIGILIA PRZEDSZKOLNA

Mimo że za oknem biały puch okrył drzewa, a dziadek mróz pomalował nam szyby, to w naszym przedszkolu 22 grudnia było szczególnie ciepło, radośnie i przytulnie. Bo oto nadszedł długo oczekiwany dzień Wigilii. W naszym przedszkolu Wigilia, stała się już tradycją. Dzieci wraz z opiekunami zebrały się w jednej sali. Uroczystość rozpoczęły „Starszaki”, które przez ostatnie tygodnie wraz ze swoimi paniami, przygotowywały świąteczną niespodziankę, którą była inscenizacja jasełek. Starszaki w przepięknych strojach recytowały wiersze o tematyce świątecznej, śpiewały kolędy i pastorałki. Dzięki ich występowi mogliśmy odczuć, że Pan Jezus przychodzi do wszystkich, obdarzając nas swoją Maleńką Miłością. Następnie p. Dyrektor Małgorzata Janicka powitała zaproszonych gości i skierowała do dzieci kilka słów na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Radosnych Świąt. Tradycją stało się zadość, że po życzeniach wszyscy wspólnie zasiedli do stołów, na których, dzięki wspaniałej pracy kucharek nie brakowało świątecznych przysmaków. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. Miłym akcentem było wręczenie, prezentów przez panią dyrektor. Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego.

 


 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów dzieci.

Dzieci to czują i wiedzą, dlatego zaprosiły swoje Babcie i swoich Dziadków do przedszkola na to najcieplejsze ze wszystkich świąt, żeby podziękować im za ich dobro i wyrazić swoją miłość. Każda grupa przygotowała osobno występ dla Babci i Dziadka. Dzieci zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wiele pięknych wierszy o miłości do Babci, o wdzięczności za to, że Dziadkowie zawsze mają dla nich czas. Ponadto grupa II „Biedronki” i grupa IV “Żabki” zaprezentowały jasełka.

Wszyscy byli bardzo wzruszeni. Dzieci cieszyły się, że mogą w tak odświętny sposób wyrazić swoją miłość i szacunek dla Babci i Dziadka. Natomiast goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które przygotowały dla nich uroczystość.
Tuż po zakończeniu uroczystości dzieci wręczyły Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i zaprosiły na słodki poczęstunek.

 

 


 • JASEŁKA W KOŚCIELE PARAFIALNYM

W niedzielę 15 stycznia 2012 roku w kościele parafialnym św. Józefa zostały wystawione Jasełka oraz kolędowanie. Był to występ dzieci pięcioletnich.  Wszyscy pięknie ubrani: Aniołki w białych tunikach i srebrnych peruczkach, Rodzina Święta z Dzieciątkiem, pastuszkowie i dostojni Trzej Królowie. Śpiew kolęd i nie tylko rozbrzmiewał głośno w kościele. Występ dzieci był bardzo miły i serdecznie przyjęty przez zgromadzonych wiernych, wypełniających świątynię po brzegi. Po występie Ks. Jan Niczypor w ciepłych słowach podziękował małym artystom i paniom wychowawczyniom za przygotowanie Jasełek. Za opracowanie scenariusza i przygotowanie dzieci do występu odpowiedzialne były nauczycielki grupy IV V panie: Longina Mizera, Marlena Świtoń oraz Justyna Kędziora.
Jak zwykle serdeczny i hojny dla dzieci Ksiądz Proboszcz obdarował małych artystów słodyczami.

 


 • ZIMOWE ZABAWY

18 stycznia  2012r. grupa 3-4 i 5 latków zorganizowała wielkie lepienie bałwana w ogrodzie przedszkolnym. Ile było radości? Ile białego szaleństwa? Ten tylko wie, kto tam był i w zabawie uczestniczył.

 


 • WARSZTATY W MGOK

W dniach: 24, 25 stycznia 2012 roku dzieci z naszego przedszkola brały udział w warsztatach muzycznych zorganizowanych przez MGOK w Międzyborzu. Głównym celem warsztatów było:

 •        Rozbudzanie kreatywności i swobodnej ekspresji muzycznej.
 •        Dostrzeganie w sztuce muzycznej walorów estetycznych;
 •        Zapoznanie wychowanków z różnymi formami muzycznymi.
 •        Rozwijanie uzdolnień twórczych i zainteresowań muzycznych i teatralnych;
 •        Integrowanie grupy przez dostrzeganie dzieci nieśmiałych, zahamowanych.

 


 • BAL KARNAWAŁOWY W MGOK

W sali Miejskiego Domu Kultury w Międzyborzu zorganizowano kostiumowy bal karnawałowy. W imprezie wzięły udział dzieci ze szkół i przedszkoli. Bal odbył się dziś ( 26 stycznia ) o godzinie 10.

 


 • BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

We wtorek 7 lutego w naszym przedszkolu w grupie “Krasnoludków, Biedronek i Motylków” odbył się Bal Karnawałowy w muzycznej scenerii. Pracownicy przedszkola dołożyli wszelkich starań, by wystrój „sali balowej” wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.

 Karnawał to czas balów i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tyko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe. Dzieci przebrane w barwne i pomysłowe stroje świetnie się bawiły a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańców. My, dorośli, patrząc na tańce dzieci, możemy uczyć się od nich spontaniczności i radości życia.

W przerwie balu przedszkolaki otrzymały słodki poczęstunek. Była też okazja do wykonania wspólnego zdjęcia w karnawałowych przebraniach.

 


 • ZABAWA INTEGRACYJNA 2012

Dzięki inicjatywie Rady Rodziców działającej przy Przedszkolu w Międzyborzu  11 lutego 2012 r. odbyła  się zabawa integracyjna.

 


 • BAL KARNAWAŁOWY U ŻABEK I TYGRYSKÓW

14 lutego odbył się drugi bal karnawałowy w naszym przedszkolu. Tego dnia dzieci z grupy “Tygrysków i Żabek” przyszły przebrane według własnej koncepcji. Jak zwykle wśród dziewczynek dominowały księżniczki , królowe , baletnica, krakowianka. Chłopcy przebrali się za Zorro, Spidermana, tajemniczego Kruka, kowboja, tygrysa, Ninę, muszkietera, pirata i króla.Zabawa rozpoczęła się krótką rozmową o tradycjach karnawałowych, a następnie dzieci wsiadły do pociągu i wyruszyły w krainę bajkolandi w rytmie muzyki. Przerywnikami w tańcu były różne konkursy: piosenki, wiersze, zagadki i tańce. Za udział dzieci otrzymały nagrody i gromkie brawa. Tradycyjnie też nie zabrakło słodkiego poczęstunku i wspólnej fotografii.

 


 • TŁUSTY CZWARTEK

16 lutego w naszym przedszkolu tradycji stało się zadość. Smakowity zapach świeżych pączków roztaczał się po przedszkolnych korytarzach już od samego rana. Jak to przystało w tłusty czwartek wszyscy skosztowali  pysznych pączków.  Były to pączki upieczone przez nasze panie kucharki Halinę Zamelek i Annę Żuberek, które  od rana pracowały przy ich wypieku. Różane pączuszki rozeszły się w mgnieniu oka, były pyszne!


 • BIAŁE SZALEŃSTWO

Zima lubi dzieci najbardziej na świecie” – i my się z tym w pełni zgadzamy. Dzieci długo czekały na śnieg, ale się opłaciło. Biała i śnieżna zima zaprosiła do zabawy wszystkich, którzy zabrali ze sobą ciepłe czapki, szale, rękawiczki i oczywiście sanki. Zabawa na przedszkolnym podwórku zimą daje dużo radości i możliwości: lepimy bałwana, robimy ,,śniegowe orzełki”, jeździmy na saneczkach. Chociaż po zabawie mamy zimne noski i rumiane policzki to będziemy korzystać z uroków zimy każdego dnia.

 


 • CZYTAMY BAJKI Z GKN DRIVELINE

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób. Czytajmy dzieciom! Głośne czytanie uczy myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, buduje i wzmacnia więź pomiędzy dorosłym, a dzieckiem, zapewnia jego emocjonalny rozwój, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka. Czytanie dzieciom już od najmłodszych lat rozbudza w nich ciekawość świata pomaga zrozumieć siebie i innych. Chcąc podtrzymać i rozszerzyć zainteresowania literackie nasze przedszkole wzięło udział w akcji zorganizowanej przez GKN Driveline Polska S.a. z Oleśnicy. Nasze przedszkole znalazło się na podium, wśród dwunastu zakwalifikowanych placówek zajęło miejsce III.

Pierwszy etap projektu zakłada codzienne głośne czytanie bajek przez nauczyciela, a raz w tygodniu czytanie bajek przez osobę zaproszoną.

 


 • TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

22 lutego w naszym Przedszkolu zawitali goście z teatru ARTMA z Krakowa z przedstawieniem „Przygody Bałwanka Janka”. W opowieści o bałwanku poznającym nowych przyjaciół  i czekającym na świętego Mikołaja przekazali dzieciom wiele ważnych przesłań. Czym jest przyjaźń, jakie są magiczne słowa i jak ważne jest dawanie a nie tylko branie.

Przedstawienie było naprawdę fantastyczne. I na pewno jeszcze nie raz zaprosimy ten teatr do naszego przedszkola.

 


 • ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO

Dnia 1 marca 2012 roku Karol Gońda z grupy IV “Żabki” reprezentował nasze przedszkole pod kierunkiem pani L. Mizera na II Festiwalu Piosenki o Zdrowiu pt: “Żyj zdrowo i kolorowo” w Sycowskim Domu Kultury. Celem festiwalu jest promocja zdrowego stylu życia a w szczególności zdrowego odżywiania oraz ukazanie zdolności wokalnych dzieci dlatego Karol zaśpiewał piosenkę pt: Ser z malinami”. Na zakończenie dzieci odśpiewały wspólnie “Hymn zdrowych dzieciaków” i wszystkie otrzymały zdrowy upominek i nagrody.

 


 • OLIMPIADA W TWARDOGÓRZE

IV Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa w Twardogórze

Jak co roku, dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowej.
W zawodach sportowych brały udział dzieci z naszego przedszkola. Olimpiada odbyła się na Hali Sportowo- Widowiskowej w Twardogórze. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach. Kibicowali im rodzice, dziadkowie, którzy przyjechali razem z nami. Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc w poszczególnych konkurencjach. Liczyła się radość i zabawa, a także fakt, że nie jest ważne, które miejsce zajmiemy, lecz to, że możemy brać udział w sportowej zabawie  razem z innymi kolegami i koleżankami. Do przedszkola przywieźliśmy puchar, dyplom i nagrodę a każde dziecko otrzymało medal. Cieszymy się, że ucząc dzieci zdrowej rywalizacji, promujemy także zdrowy styl spędzania wolnego czasu oraz dostarczamy im radości i satysfakcji z możliwości uczestnictwa w różnorodnych konkurencjach sportowych.

 


 • TANECZNA GALA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 3 marca 2012 roku dzieci z naszego przedszkola: Mateusz Duś, Zofia Gomółka, Natalia Tabaczuk, Zofia Żak, Cyprian Rządkowski pojechały do Wrocławia na VI Taneczną Galę Przedszkolaka. Tegoroczna gala odbyła się w Sali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Dzieci zatańczyły taniec pt: “Gimnastyka Krasnoludków”. Zadowolone wróciły do domu z piękną maskotką i dyplomem.

 


 • DZIEŃ KOBIET

8 marca nie zapomnieliśmy o miłych dziewczynkach i paniach z naszego przedszkola. Chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom, nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków
i kwiatów. Dzieci wykonały prace plastyczne zadedykowane paniom, w które włożyły wiele zaangażowania. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni.  Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech.

 


 • TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

W dniu 12.03.2012r. nasze przedszkole odwiedził teatrzyk „Duet” z przedstawieniem „Przygody Misia Szymka”.

Miś Szymek był bardzo mocnym misiem, ale nie znał czarodziejskich słów: „proszę”, „przepraszam”, „dziękuję”. Nie umiał też mówić: „Dzień dobry” i „Do widzenia”, przez co ciągle miał kłopoty albo wpadał w różne tarapaty. Dopiero dzieci w przedszkolu nauczyły misia dobrych manier i zasad kulturalnego zachowania. Od tej pory misiowi wszystko zaczęło się dobrze układać. Na koniec podziękował dzieciom za pomoc i naukę, zmienił się wszak w Misia – dżentelmena, znającego kulturalne zasady. Przedstawienie miało na celu pokazania przedszkolakom prawidłowego zachowania w różnych sytuacjach życiowych.

 


 • Z WIZYTĄ W UMiG

Grupa pięciolatków gościła w głównym budynku Urzędu Miasta i gminy w Międzyborzu. Wychowankowie Przedszkola chcieli dowiedzieć się czym zajmują się i w jaki sposób pracują urzędnicy. W trakcie wizyty przedszkolaki zwiedziły wybrane wydziały i biura, mogły porozmawiać z Burmistrzem panem Jarosławem Głowackim oraz z-cą Burmistrza z panią Barbarą Witkowską.

 


 • ZAJĘCIA OTWARTE U TYGRYSKÓW

13 marca 2012 roku w grupie V “Tygryski” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców pt: “Co pływa ? Co tonie?”. Dzieci pod kierunkiem pani Justyny Kędziory prowadziły doświadczenia z wodą. Sprawdzały jak plastelina w postaci kulki opada na dno, a uformowana z niej łódka pływa po powierzchni wody. Obserwowały co dzieje się z jajkiem zanurzonym w słodkiej wodzie, a jak ono zachowuje się w słonej wodzie. Badały zachowanie się soli, piasku i mąki w wodzie. Obserwowały czy bawełniana chusteczka pozwoli wodzie wypłynąć ze słoika. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne techniką “mokre w mokrym”, obserwując jak kolory farb przemieniają się i tworzą fantastyczne pejzaże.

 


 • BURMISTRZ UMiG CZYTA BAJKI DZIECIOM

W piątek, 16 marca 2012 roku do dzieci pięcioletnich dotarł wyjątkowy gość. Tego dnia mali przedszkolacy spotkali się z Panem Burmistrzem Jarosławem Głowackim, który czytał bajkę. Dla dzieci jak i samego Pana Burmistrza były to z pewnością niezapomniane chwile.

 


 • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Dzisiaj w naszym przedszkolu jak co roku odbyło się święto „ Pierwszego Dnia Wiosny „ do którego dzieci przygotowywały się już od kilku dni. Zrobiły porządki w kącikach przyrody posadziły cebulki tulipanów, rzeżuchę, fasolę, zieloną pietruszkę. W czasie spacerów bacznie wyszukiwały pierwszych oznak wiosny. W okolicznych ogródkach wypatrzyły przebiśniegi i krokusy które zakwitły także w przedszkolnych kącikach przyrody. Przedszkolaki tradycyjnie już jak co roku piosenkami i wierszami przygotowanymi specjalnie na tę okazję pożegnały Zimę i powitały Wiosnę. Poznały tradycje ludowe związane z obchodzeniem tego dnia.

Pierwszego Dnia Wiosny dzieci z gr. “Żabek”  wzięły udział w przedstawieniu  „Powitanie Wiosny”.

 

Dzieci przygotowała pani Marlena Świtoń


 • ŻEGNAMY ZIMĘ

22 marca, w drugi dzień kalendarzowej wiosny było bardzo kolorowo i wesoło w naszym przedszkolu. Dzieci przygotowały ekologiczną Marzannę – zimową pannę, którą pożegnały w ogrodzie przedszkolnym. Były również w parku z kolorowymi kwiatami by zabawą i piosenką powitać wiosnę.

 


 • ZASTĘPCA BURMISTRZA UMiG CZYTAŁA BAJKĘ DZIECIOM

W piątek, 23 marca 2012 roku  dzieci pięcioletnie odwiedziła pani Barbara Witkowska- zastępca Burmistrza, która czytała dzieciom bajkę. Głośne czytanie uczy myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, buduje i wzmacnia więź pomiędzy dorosłym, a dzieckiem, zapewnia jego emocjonalny rozwój, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.

 


 • KONKURS WIERDZY O BAJKACH

W sobotę, 24 marca 2012 roku w naszym przedszkolu odbył się międzyprzedszkolny konkurs literacki organizowany pod hasłem:

“Moje ulubione bajki”.

 W dniu konkursu w naszym przedszkolu panowała prawdziwie bajkowa, radosna atmosfera. Pani dyrektor powitała zaproszonych gości dzieci z przedszkoli wraz z towarzyszącymi im rodzicami, nauczycielami oraz dyrektorami przedszkola. W konkursie wzięły udział dzieci pięcio i sześcioletnie letnie z sześciu zaprzyjaźnionych przedszkoli:

Przedszkole Nr 1 “Koszałka Opałka” z Sycowa,

Przedszkole Nr 2 im. Czesława Janczarskiego z Sycowa,

Przedszkole Nr 3 im. “Małego Księcia” z Sycowa,

Miejskie Przedszkole z Oddziałem Małego Dziecka z Twardogóry,

 Przedszkole Niepubliczne Sióstr Opatrzności Bożej z Twardogóry,

Publiczne Przedszkole Samorządowe z Międzyborza.

 Każde przedszkole reprezentowane było przez czteroosobowy zespół dzieci, którego zadaniem było wykazanie się znajomością treści sześciu bajek.

“Kopciuszek”, “Calineczka”, “Księżniczka na ziarnku grochu”, “Królewna Śnieżka”, “Brzydkie kaczątko”, “Złotowłosa i trzy misie”.

Przekonaliśmy się, że dzieci bardzo dobrze znają bajki i cieszymy się, że mogły wykazać się swoją wiedzą.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, a do swoich przedszkolnych biblioteczek każde przedszkole komplety pięknych, kolorowych bajek.

Nadmieniamy, że konkurs jest integralną częścią akcji pod hasłem “W krainie bajek i baśni”, która trwa w naszym przedszkolu od stycznia do końca czerwca br.

 


 • PALMA WIELKANOCNA I NIEDZIELA PALMOWA

Dnia, 28 marca 2012 roku w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury placówki oświatowe i społeczności wiejskie przedstawiły prezentację stołów oraz palm wielkanocnych. W tym przeglądzie, jak co roku nasze przedszkole również brało udział.

 

Niedziela Palmowa obchodzona jest w Polsce już od średniowiecza. To pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia upamiętniający przybycie Jezusa do Jerozolimy. To właśnie w Niedzielę Palmową w kościołach poświęcane są palmy wielkanocne. Tradycja wiąże się z tym, że są przygotowane z gałązek wierzbowych, powplatanych kosmyków siana, słomy, suchej trawy, a także kolorowych kwiatów z bibuły i wstążek. 1 kwietnia 2012 r. odbyła się procesja z M-GOK „zaprowadziła” palmy do kościoła p.w.Św. Józefa Rzemieślnika, by cieszyły swą urodą naszą społeczność przez cały okres świąteczny. Nasze przedszkole również uczestniczyło w tej procesji.


 • ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU

Jak co roku przed Świętami Wielkiej Nocy do naszego przedszkola przychodzi Zajączek i w tajemniczy sposób zostawia dla wszystkich dzieci koszyczki ze smakołykami.  Tym razem znów nas nie zawiódł.

Dnia, 5 kwietnia kiedy w naszym ogrodzie przedszkolnym dzieci zaczęły szukać koszyczków niektórzy mieli schowane pod krzaczkiem, inni na choince, a jeszcze inni pod drzewem, każdy koszyk był w innym miejscu. Dzieci z wielką radością szukały prezentów, zostawionych w koszyczkach przez Zajączka. Pełne wrażeń, uśmiechów na ustach i z pełnymi koszykami dzieci wróciły do przedszkola.

 


 • TEATR W PRZEDSZKOLU

17.04.2011 r. do naszego przedszkola przyjechali aktorzy kaliskiego Teatru im. W. Bogusławskiego ze spektaklem „Kije samobije”. Dzieci miały okazję dowiedzieć się i przekonać, że nie wolno kłamać i że kłamstwo i oszustwo w końcu wyjdzie na jaw.

Przedszkolaki bacznie obserwowały grę aktorów, scenografię i stroje sceniczne. Chętnie brały czynny udział w odgrywaniu niektórych scen. Wizyta aktorów była swoistym kontaktem ze sztuką, która jest jedną z najwspanialszych sposobów rozwijania zdolności dzieci.

 


 • Z WIZYTĄ W OCK W OLEŚNICY

Dnia 23 kwietnia 2012r starsze dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Oleśnickiego Centrum Kultury na spektakl pt. “CUDOWNA LAMPA ALLADYNA”. Dzieci były świadkami niezwykłych przygód ubogiego chłopca Aladyna oraz wielu innych bohaterów. Najwięcej emocji dostarczył wszystkim Czarnoksiężnik Erazm, który wprowadzał spore zamieszanie, próbując zawładnąć czarodziejską lampą. Dzieci z zapartym tchem śledziły wątek romantyczny w baśni, czyli znajomość Alladyna i księżniczki Leili. Aby zdobyć jej rękę Alladyn musiał stworzyć światło, bez użycia ognia. Tutaj z pomocą przychodzi Dżin Jordan, który pojawia się ilekroć jest przywoływany. Dzięki jego “czarom” mogliśmy podziwiać wspaniałe efekty świetlne, które znakomicie wpisały się w treść baśni. Nie trzeba dodawać, że wszystko dobrze się zakończyło, a Alladyn i Leila żyli długo, szczęśliwie i dostatnio dzięki zaczarowanej lampie.

 


 • WYCIECZKA NA KĄTY ŚLĄSKIE

Dnia 26 kwietnia 2012 roku maluszki z grupy “Krasnoludki” wybrały się na pieszą wycieczkę na Kąty Śląskie. Dzieci, korzystając z pięknej wiosennej pogody, bawiły się i pląsały na łące.

 


 • 3 MAJ 2012


 • DNI MIĘDZYBORZA

 


 • DZIEŃ MAMY I TATY

MOTYLKI

Uroczyście i w miłej atmosferze przy kawie i słodkościach obchodzono Dzień Mamy i Taty w naszym Przedszkolu . Zaproszeni rodzice mogli podziwiać swoje pociechy w przygotowanych specjalnie na to święto montażach słowno-muzycznych. Dzieci z grupy “Motylki”  pod opieką nauczycielki Pani Kingi Barczak wyśpiewały najlepsze życzenia i wręczyły swoim mamom upominki.

BIEDRONKI

16 maja, dzieci z naszego Przedszkola  świętowały Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji przygotowano piękną część artystyczną. Dzieciaki walczyły ze stresem i tremą by zaprezentować się jak najlepiej przed swoimi rodzicami. Rodzice podziękowali za ten dziecięcy trud długimi brawami. Po części artystycznej odbyły się wspólne zabawy i słodki poczęstunek. By ten dzień rodzice na długo zapamiętali, dzieci przygotowały dla nich upominki, które same wykonały.

KRASNOLUDKI

17 maja br. w grupie najmłodszej “Krasnoludki” odbyła się uroczystość na której dzieci podziękowały swoim rodzicom za ich trud i życzyły im wielu szczęśliwych chwil. Uroczystość rozpoczęła się występem naszych maluszków. Rodzice dostali od swoich dzieci kwiaty i  laurki. Były łzy wzruszenia, sporo śmiechu i gromkie oklaski. Przy pysznych słodkościach, w serdecznej atmosferze, dzieci spędziły z rodzicami  miłe chwile.

 


 • FESTIWAL PIEŚNI I TAŃCA

17 maja 2012 roku dzieci z grupy “Żabki” zaprezentowały się w tańcu “Krakowiak” oraz zaśpiewały piosenkę pt: “Jabłoneczka” na V MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM FESTIWALU PIEŚNI I TAŃCA “RAZ NA LUDOWO”, zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole z Grupą Żłobkową im. Czesława Janczarskiego w Sycowie pod patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Syców.

Jesteśmy dumni, że mamy tak utalentowane dzieci. Wspaniałe występy wykonawców zostały nagrodzone pucharem, dyplomem, oraz słodyczami. Mamy nadzieję, że kolejne festiwalowe spotkania będą dla przedszkolaków chwilami radości i wspaniałej zabawy. Udział w takim Festiwalu pozwala dzieciom rozwijać swoje umiejętności i jednocześnie daje okazję do poznania rówieśników z sąsiednich przedszkoli.


 • OLIMPIADA W SYCOWIE

29 maja 2012 r. reprezentacja naszego przedszkola, w której skład weszły dzieci 6, 5-letnie, wzięła udział w X Dziecięcej Olimpiadzie Sportowej, która odbyła się w Sycowie.  Oprócz licznych konkurencji, w których dzieci wykazywały się tężyzną fizyczną, imprezę uświetnił pokaz chirliderek.  Wszystkie startujące drużyny zaprezentowały przygotowane do dopingowania okrzyki oraz transparenty. Pomimo wyczuwalnego ducha rywalizacji, górę wzięła świetna zabawa. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz puchar.


 • PIŁKARZE W PRZEDSZKOLU

W atmosferze zbliżającego się EURO 2012 nasze najstarsze grupy “Żabki” , “Tygryski” odwiedzili piłkarze z KLUBU ZENIT MIĘDZYBÓRZ zachęcając dzieci do udziału w Akademii Piłkarskiej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Międzybórz.


 • BO W BAJCE JEST WESOŁO…

2 czerwca 2012 roku na długo zostanie wszystkim w pamięci; w tym dniu odbyła się bowiem bardzo ważna uroczystość – zmiana nazwy naszego przedszkola. Na podstawie wspólnego wniosku Dyrektora Przedszkola, Pani Małgorzaty Janickiej i Przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Anny Zajdler oraz Uchwały NR XVII/84/2012 Rady Miejskiej w Międzyborzu z dniem 1 września 2012 roku nasze przedszkole będzie nosić nazwę:

Przedszkole BAJKA w Międzyborzu.

A teraz kilka słów o uroczystości, w której przygotowanie zaangażowali się wszyscy pracownicy przedszkola.

Rozpoczęcie nastąpiło o godzinie 10.00 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury. Pomiędzy występami poszczególnych grup Pani Lena i Pani Gosia, które prowadziły całą uroczystość, powiedziały kilka słów o historii i  pracownikach przedszkola, o metodach pracy naszych nauczycieli i sukcesach naszych przedszkolaków.

GR I KRASNOLUDKI

Dzieci przygotowała mgr Katarzyna Niwa oraz pomoc nauczyciela – Dorota Konieczna.

GR II BIEDRONKI

Dzieci przygotowała mgr Małgorzata Mazur oraz pomoc nauczyciela – Sebastian Michalski.

GR III MOTYLKI

Dzieci przygotowała mgr Kinga Barczak oraz pomoc nauczyciela – lic. Anna Walotka.

GR IV ŻABKI

Dzieci przygotowała mgr Longina Mizera oraz pomoc nauczyciela – mgr Magdalena Wróbel.

Dzieci przygotowała mgr Marlena Świtoń.

GR V TYGRYSKI

Dzieci przygotowała mgr Justyna Kędziora oraz pomoc nauczyciela – Agnieszka Brodziak.

Po występach dzieci nastąpiło poświęcenie tablicy z nową nazwą przedszkola przezProboszcza Parafii Międzybórz, księdza Jana Niczypora oraz jej wcześniejsze odsłonięcie, którego dokonali: Burmistrz Miasta i Gminy Międzybórz, Pan Jarosław Głowacki, Dyrektor Przedszkola, Pani Małgorzata Janicka oraz Filip Kozikowski – przedszkolak z grupy I.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście:

 1. Wicestarosta Powiatu Oleśnickiego – Pan Sławomir Pytel,
 2. Burmistrz Miasta i Gminy Międzybórz – Pan Jarosław Głowacki,
 3. Dyrektorzy Przedszkoli w Sycowie: Siostra Dyrektor Ewa Kisiel, Pani Joanna Nowak,
 4. Dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych z Gminy Międzybórz,
 5. Przedstawiciel Związków Zawodowych, Pani Irena Szymczak,
 6. Były dyrektor przedszkola w Międzyborzu, Pani Bogumiła Włodarz,
 7. Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Anna Zajdler,
 8. Przedstawiciel sponsorów, Pani Barbara Szczerba,
 9. Dyrektor Gimnazjum w Kobylej Górze, Pani Ewa Kubiak.

Obecni byli również: Zastępca Miasta i Gminy Międzybórz, Pani Barbara Witkowska,  Zastępca Przewodniczącej Rady Miejskiej w Międzyborzu, Pan Witold Lechowicz oraz Dyrektor M-GOK, Pani Katarzyna Drabczyńska.

Po oficjalnej części uroczystego spotkania zaproszeni goście udali się do przedszkola na poczęstunek, przygotowany przez Panie: Halinę Zamelek i Annę Żuberek, natomiast dzieci z rodzicami wzięły udział w show z BZIKIEM. Były konkursy z nagrodami, śpiew, taniec,  krótko mówiąc – świetna zabawa. Do domów dzieci wracały z prezentami, ale przede wszystkim w dobrych humorach i z uśmiechem na twarzy.

 W tym miejscu gorąco dziękujemy RODZICOM za udział w uroczystości, DZIECIOM gratulujemy występów!

 Dziękujemy również Panu Józefowi Dembnemu oraz Pani Elżbiecie Leśniak za profesjonalne przygotowanie pokazu multimedialnego.

REŻYSEREM CAŁEGO UROCZYSTEGO SPOTKANIA BYŁA DYREKTOR PRZEDSZKOLA, PANI MAŁGORZATA JANICKA, AUTOR SCENARIUSZA ORAZ MUZYKI I SŁÓW MUZYCZNEGO LOGO PRZEDSZKOLA:

 

„Bo w BAJCE jest wesoło,

radośnie, kolorowo.

BAJKA to nasze przedszkole!

Tutaj się bawimy, tutaj się uczymy,

Tutaj mam kolegów i panie.

Bo w BAJCE jest wesoło,

radośnie, kolorowo.

BAJKA to nasze przedszkole!”

Poniżej cytujemy list gratulacyjny od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Pani Beaty Pawłowicz:

 

„Czy to bajka, czy nie bajka

Myślcie  sobie, jak tam chcecie.

A ja przecież Wam powiadam:

Krasnoludki są na świecie.

Maria Konopnicka.

 

                                                                         Małgorzata Janicka

                                                                         Dyrektor

                                                                         Publicznego Przedszkola Samorządowego

                                                                        W Międzyborzu

 

 

W tym uroczystym dniu nadania placówce nazwy „BAJKA”, składam na Pani ręce wyrazy uznania dla całej społeczności Przedszkola za wkład pracy w przygotowania, których efektem jest dzisiejsza uroczystość.

Z okazji tak ważnego wydarzenia, pragnę podziękować wszystkim Nauczycielom za wprowadzenie dzieci w świat dobra, prawdy, miłości i piękna. Za wpajanie im humanistycznych wartości i przekazywanie rzetelnej wiedzy o otaczającym ich świecie.

Wrażam przekonanie, że świat bajek i baśni ułatwia dzieciom przeżywanie i poznawanie otaczającej ich rzeczywistości, a także wywołuje uśmiech na dziecięcej twarzy, bo jak mówił

Janusz Korczak  „Nie ma nic piękniejszego na świecie, jak radosny uśmiech dziecka”.

Gratulując  dotychczasowych osiągnięć, Życzę Wszystkim Państwu satysfakcji z podejmowanych inicjatyw i sukcesów w ich realizacji.

Wierzę, że dzisiejszy dzień będzie przesłaniem do dalszej owocnej pracy.

 Dolnośląski Kurator Oświaty

Beata Pawłowicz

 Wrocław, 2 czerwca 2012 roku.

Dziękujemy:

 1. Burmistrzowi Miasta i Gminy Międzybórz, Panu Jarosławowi Głowackiemu za sfinansowanie folderów informacyjnych,
 2. Radzie Rodziców za zakup baneru z LOGO przedszkola oraz sfinansowanie występu BZIKA,
 3. Wszystkim Rodzicom za udział w uroczystości,
 4. Państwu Andrzejowi i Helenie Kołacz za ufundowanie oryginalnego tortu z LOGO przedszkola.

 • BAJKOLAND

Tradycją przedszkolną stały się już coroczne wyjazdy dzieci do sali zabaw „Bajkoland” w Ostrowie Wielkopolskim. Są one organizowane z okazji Dnia Dziecka . Przedszkolaki zawsze z utęsknieniem oczekują na ten wyjazd.

Dzieci wykazały się właściwą sobie energią i sprawnością ruchową podczas wspinania, pokonywania krętych i wąskich tuneli itp. Korzystały ze zjeżdżalni, basenów z piłeczkami, zamku pneumatycznego, samochodów, domków, sznurów do wspinaczki i wielu innych przyrządów zgromadzonych na terenie „Bajkolandu”. W przerwie, po której ochoczo kontynuowały zabawy czekały na nich napoje. Przez cały czas wszystkim dopisywały dobre humory. Wycieczka była okazją do miłego spędzenia czasu w atrakcyjnym dla dzieci otoczeniu, a także rozwijania ogólnej sprawności ruchowej. Ponadto wzbogaciła ich doświadczenia, uczyła właściwych zachowań w nowym dla nich otoczeniu, a dla wielu była to również pierwsza podróż autobusem. Przedszkolaki zadowolone, pełne wrażeń i w radosnych nastrojach wróciły do przedszkola.

 

Dziękujemy Radzie Miejskiej w Międzyborzu za ufundowanie biletów wstępu!


 • STARSZAKI W BAJKOLANDZIE

14.06.2012 roku grupy “Żabek” i “Tygrysków” jak co roku z okazji Dnia Dziecka pojechały na wycieczkę do Bajkolandu w Ostrowie. Jednak tegoroczny wyjazd naszych najstarszych grup przedszkolnych wzbogacony był, o zwiedzanie regionalnych zabytków w Antoninie i przybliżenie dzieciom fachowej wiedzy przyrodniczej przez pracowników Siedziby Nadleśnictwa w Antoninie. Dzieci podziwiały Pałac Myśliwski Radziwiłów, odkrywały w nim historię pobytu Fryderyka Chopina naszego sławnego kompozytora polskiego. Następnie wzięły udział w lekcji edukacyjnej na temat “Jak leśnicy dbają o las?”. Z lekcji tej dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy dotyczących przyrody z którymi nie spotykają się na co dzień. Z nowym bagażem wiedzy wyruszyły w dalszą podróż do Bajkolandu w Ostrowie, gdzie podczas fantastycznej zabawy w basenach piłeczkowych i na zjeżdżalniach dały upust swojej dziecięcej energii.

 


 • CZARY W PRZEDSZKOLU

Dnia, 18 czerwca 2012 roku w naszym przedszkolu odbył się pokaz iluzjonistyczno-cyrkowy, poprowadzony przez artystów z Krakowa. Dzieci obejrzały wiele zadziwiających sztuczek i próbowały poznać tajniki świata magii. Niestety – ta trudna sztuka pozostała tajemnicą magików. W nagrodę za piękny pokaz artyści otrzymali od dzieci gromkie brawa.


 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 

Koniec czerwca to okres związany z zakończeniem edukacji w szkołach i przedszkolach. W naszym  Przedszkolu  27czerwca zakończyło ostatni rok edukacji sześcioro dzieci, które idą do klasy pierwszej i innych przedszkoli. Panie opiekunki przygotowały uroczystość, podczas której podsumowały cały okres pobytu dzieci w przedszkolu. Nie zabrakło także podziękowań skierowanych do wychowawców, dyrekcji przedszkola oraz rodziców i ich pociech. Dopełnieniem uroczystości były występy słowno – muzyczne dzieci z grupy “Żabek” i”Tygrysków”.

 

 

28 czerwca 2012 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dzieci w grupie “Biedronki”,”Motylki”

Dzieci przygotowały wspólnie z młodszymi kolegami akademię, na której pięknie zaprezentowały się przed Rodzicami. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a wychowawcy całusy i miłe słowa….

Bez nazwy

Opracowała: Elżbieta Leśniak

Przełożył: Sebastian Michalski

 

TOP
Skip to content