Co słychać u Biedronek?

3. Święto rodziny.
  4. Łąka w maju.

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:

1. Podstawy ekologiipoznawanie sposobów ochrony środowiska. Uczestniczenie w pracach na terenie ogródka przedszkolnego (np. grabienie ziemi, wysiewanie nasion, sadzenie roślin).Liczenie wyodrębnionych przedmiotów z wymienianiem liczebników głównych, w zakresie dostępnym dziecku; dostrzeganie roli ostatniego liczebnika.
  2. Poczucie przynależności narodowejpoznawanie symboli narodowych: flagi, godła, hymnu narodowego, słuchanie utworów literatury dziecięcej, tematycznie związanej z Polską; nauka wybranych (krótkich) wierszy na pamięć. Poznawanie wybranych owadów, np.: pszczół, motyli.Rozbudzanie zainteresowań plastycznych(rysowanie, malowanie, wycinanie, wydzieranie, składanie papieru ,tworzenie kompozycji z różnych materiałów i tworzyw).
  3. Przyroda w majuobserwowanie, w sposób bezpośredni, zmian zachodzących latem
    w przyrodzie. Poznawanie wybranych owadów, np.: pszczół, motyli. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, np. poprzez wspólne wykonywanie albumów tematycznych o wybranych grupach roślin lub zwierząt.
  4.  Wiedza o rodzinie –podawanie wiadomości na temat ważniejszych wydarzeń z życia rodzinnego.Opowiadanie o ulubionych zajęciach domowych poszczególnych członków rodziny.Rodzinne świętadzielenie się informacjami dotyczącymi rodzinnych świąt. Określanie znaczenia wspólnego przeżywania świąt rodzinnych. Myślenie przyczynowo-skutkoweukładanie historyjki obrazkowej (3 obrazki) według kolejności zdarzeń.

PIOSENKA

Śpiewające Brzdące – Ekologa znak

1. Niech zieleni się przyroda

bo w przyrodzie tlen i woda