O czym kumkają Żabki?

zabki-nowosci

Maj 2019

Tematyka kompleksowa:

  1. Moja miejscowość, mój region.
  2. Majowa łąka.
  3. Święto rodziców.
  4. Lubimy książki.

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:

  1. Rozwijanie poczucia przynależności narodowej, rozbudzenie zainteresowania przeszłością kraju. Utrwalanie nazwy swojego miasta, podawanie nazwy kraju, stolicy. Poznawanie symboli narodowych. Rozwijanie mowy i myślenia.

 

  1. Poznanie wybranych środowisk przyrodniczych – łąka. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, rozpoznawanie i nazywanie roślin występujących na łące. Utrwalanie nazw owadów – mieszkańców łąki. Rozwijanie mowy i myślenia. Formułowanie rozbudowanych wypowiedzi.

 

  1. Uświadomienie ważnej roli rodziców w życiu dziecka. Kształtowanie więzi emocjonalnej z rodziną, zachęcanie do pomocy w gospodarstwie domowym. Tworzenie wzajemnych relacji rodzinnych opartych na szacunku, miłości i akceptacji.

 

  1. Organizowanie sytuacji sprzyjających rozwijaniu umiejętności słuchania utworów literackich, bajek, baśni. Budzenie zainteresowań czytelniczych dzieci. Rozwijanie wyobraźni i kreatywności u dzieci.

 

WIERSZ

„Kochana Mamo”

(Wiersz M Szypowska)


Kochana Mamo, gdy będę duży,
to Ci przywiozę małpeczkę z podróży

Z długim ogonkiem to zwinne zwierzę
będzie za Ciebie zmywać talerze.
Kochana Mamo, gdy będę duży,
to Ci przywiozę wielbłąda z podróży
Na jego grzbiecie wygodnie siądziesz,
aby do pracy mknąć na wielbłądzie.
Kochana Mamo, gdy będę duży,
to Ci przywiozę tłum zwierząt z podróży
Niech wszystkie ze mną mówią to samo,
że bardzo Ciebie kochamy, Mamo.

 

PIOSENKA

„Wszystko dla Ciebie”

Piosenka: „Dziecięce teatrzyki”

 

  1. 1. Słońce na niebie, uśmiech dla Ciebie,

kwiaty w wazonie, dziś święto Twoje.

Ptaki śpiewają, koty biegają

a nawet kury, głośniej gdakają.

 

Ref. Dlatego dzisiaj życzę Ci,

niech Ci się milion gwiazdek śni.

 Niech Ci radości nie brakuje,

Niech na Twej buzi uśmiech króluje.

 

  1. Ty mnie otaczasz swoją opieką,

Ty robisz dla mnie wciąż coś dobrego.

To Ty się troszczysz o moje zdrowie,

 dziś tą piosenką dziękuję Tobie.

 

 Ref. Dlatego dzisiaj życzę Ci, ……

Opracowała: Monika Szymczyk

 

(sm)