O czym kumkają Żabki?

Tematyka kompleksowa:

1. Dzieci świata.
  2. Wakacyjne podróże.
  3. Pożegnania nadszedł czas.
  4. Bezpieczne wakacje.

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:

1. Poznawanie praw i obowiązków dziecka. Poznawanie dzieci z całego świata. Uwrażliwianie na poszanowanie ich odmienności ze względu na kolor skóry. Zacieśnianie relacji koleżeńskich w grupie.

1. Poznawanie miejsc letniego wypoczynku oraz sposobów spędzania czasu wolnego latem. Zwracanie uwagi na konieczność doboru części garderoby i różnych przedmiotów do miejsca letniego wypoczynku. Wzbogacanie wiadomości przyrodniczych.

1. Podkreślenie i wskazanie ważnej roli edukacji przedszkolnej w życiu dziecka. Rozumienie konieczności pożegnania kolegów oraz wychowawców. Wprowadzenie nastroju oczekiwania na wakacje.

1. Utrwalanie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w różnych miejscach. Zwracanie uwagi na sytuacje bezpieczne i niebezpieczne na podstawie ilustracji i doświadczeń własnych dzieci. Zapoznanie z różnymi środkami komunikacji lądowej, powietrznej i morskiej. Zwrócenie uwagi na przedmioty, które są potrzebne podczas podróży.

WIERSZ

„Mój przyjaciel”

Szelągowska

Radość wielka mnie rozpiera,

gdy mam obok przyjaciela.

On uważnie mnie wysłucha.

Wiem, że mogę mu zaufać.

Jak nikt inny mnie rozśmieszy,

w chwilach smutku zaś pocieszy.

To on zawsze mi doradza

i tajemnic mych nie zdradza.

Bez wahania mi pomoże

wtedy, gdy się czuję gorzej.

I niczego się nie boję,

kiedy obok niego stoję.

Lubię lekcje z nim odrabiać

i świat cały z nim poznawać.

Chętnie wszystkim się z nim dzielę,

bo jest moim przyjacielem.

(sm)