O czym kumkają Żabki?

zabki-nowosci

CZERWIEC 2022

Tematyka kompleksowa:

1. Niby tacy sami, a jednak inni.
  2. Wakacyjne podróże.
  3. Pożegnania nadszedł czas.
  4. Bezpieczne wakacje.
  5. Kolory lata.

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:

1. Poznawanie praw i obowiązków dziecka. Poznawanie dzieci z całego świata. Uwrażliwianie na poszanowanie ich odmienności ze względu na kolor skóry. Zacieśnianie relacji koleżeńskich w grupie.
  1. Poznawanie miejsc letniego wypoczynku oraz sposobów spędzania czasu wolnego latem. Zwracanie uwagi na konieczność doboru części garderoby i różnych przedmiotów do miejsca letniego wypoczynku. Wzbogacanie wiadomości przyrodniczych.
  1. Podkreślenie i wskazanie ważnej roli edukacji przedszkolnej w życiu dziecka. Rozumienie konieczności pożegnania kolegów oraz wychowawców. Wprowadzenie nastroju oczekiwania na wakacje.
  2. Utrwalanie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w różnych miejscach. Zwracanie uwagi na sytuacje bezpieczne i niebezpieczne na podstawie ilustracji i doświadczeń własnych dzieci. Zapoznanie z różnymi środkami komunikacji lądowej, powietrznej i morskiej. Zwrócenie uwagi na przedmioty, które są potrzebne podczas podróży.
  3. Poznanie kolorów charakteryzujących lato. Zwrócenie uwagi na odpowiednią ochronę przed promieniami słonecznymi w upalne dni. Doskonalenie umiejętności klasyfikowania według kilku cech.

PIOSENKA

Niech żyją wakacje”

Sł. J. Wesołowski.

Niech żyją wakacje,

niech żyje pole i las.

I niebo, i słońce,

wolny, swobodny czas.

Pojedzie z nami piłka i kajak, i skakanka

Będziemy grać w siatkówkę od samiutkiego ranka.

Gorące, złote słońce

na ciemno nas opali.

W srebrzystej, bystrej rzece

będziemy się kąpali.

Niech żyją wakacje,

niech żyje pole i las

I niebo, i słońce,

wolny, swobodny czas.

Planowany rozkład aktywności dzieci gwarantujący realizację podstawy programowej w poszczególnych dniach tygodnia.

• Aktywność językowa
  • Aktywność artystyczna (plastyka)

WTOREK:

• Aktywność ruchowa i zdrowotna

ŚRODA:

• Aktywność poznawcza (matematyka)
  • Aktywność artystyczna (muzyka)

CZWARTEK:

• Aktywność językowa
  • Aktywność artystyczna (konstrukcyjna)

PIĄTEK:

• Aktywność społeczno – przyrodnicza