O czym kumkają Żabki?

zabki-nowosci

Grudzień 2020

Tematyka kompleksowa:

 1. Jak wyglądał świat przed milionami lat?
 2. Idzie zima ze śniegiem.
 3. Święta Bożego Narodzenia.
 4. Święta Bożego Narodzenia, cd.
 5. Zimowe zabawy.

 

Zadania wychowawczo – dydaktyczne:

 

 1. Poznawanie wyglądu i nazw wybranych dinozaurów, rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, rozwijanie umiejętności liczenia i orientacji przestrzennej, rozwijanie umiejętności obrazowania tekstu ruchem i umiejętności grania na instrumentach perkusyjnych, rozwijanie sprawności manualnej.

 

 1. Zima, zapoznanie z nową pora roku, kształtowanie orientacji w cykliczności pór roku. poznanie bezpiecznych zabaw zimowych, poznanie sytuacji zagrażających bezpieczeństwu podczas zabaw na śniegu.

 

 1. Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie, w bliskim otoczeniu przedszkola, dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie zimą, poznawanie wybranych zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla zimy (niska temperatura, opady śniegu itp.), ubieranie się odpowiednio do warunków atmosferycznych występujących w danej porze roku, uczestniczenie we wspólnych zabawach.

 

 1. Kultywowanie tradycji, zwyczajów rodzinnych, np. związanych ze świętami Bożego Narodzenia; wzajemne okazywanie sobie uczuć, mówienie o nich; tworzenie wzajemnych relacji, opartych na szacunku, akceptacji i miłości.

 

 1. Dostrzeganie rytmicznej organizacji czasu w stałych następstwach dni i nocy, pór roku, dni tygodnia, miesięcy.

PIOSENKA

Sanna

muzyka: A. Markiewicz, słowa: B. Kossuth

 

 1. Zima, zima, zima

pada, pada śnieg.

 Jadę, jadę w świat sankami,

sanki dzwonią dzwoneczkami:

 Dzyń, dzyń, dzyń, dzyń, dzyń, dzyń.

 1. Jaka pyszna sanna,

parska raźno koń.

Śnieg rozbija kopytami,

sanki dzwonią dzwoneczkami:

 Dzyń, dzyń, …

 1. Zasypane pola,

w śniegu cały świat.

Biała droga hen, przed nami,

sanki dzwonią dzwoneczkami:

Dzyń, dzyń, ..

 

Opracowała: Kinga Barczak