O czym kumkają Żabki?

zabki-nowosci

MARZEC 2024

Tematyka kompleksowa:

1.Zwierzęta z dżungli i sawanny.

2. Zwierzęta naszych pól i lasów.

3.Marcowa pogoda.

4.Wielkanoc.

Zadania wychowawczo – dydaktyczne:

• Rozbudzanie zainteresowań wybranymi przedstawicielami zwierząt egzotycznych. Poznanie warunków niezbędnych do rozwoju zwierząt, dostrzeganie różnic w budowie dzikich zwierząt dostępnych w bezpośredniej obserwacji, np. w Zoo.
  • Poznanie charakterystycznych zwierząt zamieszkujących lasy i pola, zdobywanie wiadomości na temat sposobu ich życia i przygotowania się do zbliżającej się wiosny.
  • Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie przed zbliżającą się wiosną, zapoznanie ze zwiastunami wiosny. Uwrażliwienie dzieci na odpowiedni sposób ubierania się do panujących warunków pogodowych.
  • Zachęcanie do celebrowania tradycji świąt wielkanocnych, zapoznanie ze zwyczajami wielkanocnymi oraz wdrażanie do właściwego zachowania się przy stole i używania zwrotów grzecznościowych.

PIOSENKA

Marzec czarodziej

I już pączki na patyku
I już trawka na śnieżniku