Co słychać u Biedronek?

biedronki-nowosci

MARZEC 2023

Tematyka:

 

  1. Z czego to jest zrobione?
  2. Jak dać przedmiotom drugie życie?
  3. Co potrafią zwierzęta?
  4. Po czym można poznać, że nadchodzi wiosna?
  5. Jakie wzory i kolory mają pisanki?

 

Zadania:

 

  1. Zdobywanie informacji na temat produktów wytwarzanych z gliny, mąki, mleka, wełny oraz papieru. Poznanie właściwości fizycznych wybranych surowców. Zdobywanie wiedzy na temat wybranych zawodów, np. garncarz, rolnik, młynarz, piekarz, sprzedawca, drwal. Rozwijanie kompetencji językowych.
  2. Kształtowanie świadomości ekologicznej oraz nabywanie odpowiedniej postawy i nawyków proekologicznych. Zwrócenie uwagi na możliwość ponownego wykorzystania i przetworzenia materiałów papierowych, plastikowych, metalowych, szklanych oraz materiałów przeznaczonych do recyklingu – nadanie przedmiotom „drugiego życia”. Rozwijanie umiejętności rachunkowych.
  3. Rozbudzanie zainteresowań wybranymi przedstawicielami zwierząt oraz zdobywanie informacji na temat ról pełniących przez zwierzęta występujące w przyrodzie. Kształtowanie wrażliwości na potrzeby zwierząt. Zdobywanie informacji na temat zwierząt zagrożonych wyginięciem oraz objętych ochroną gatunkową.
  4. Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie wiosną, wzbogacenie wiedzy na temat ptaków i zwierząt powracających i budzących się wiosną. Uwrażliwienie dzieci na odpowiedni sposób ubierania się do panujących warunków pogodowych.
  5. Kultywowanie tradycji i zwyczajów rodzinnych związanych ze Świętami Wielkanocnymi, wzajemne okazywanie sobie uczuć, mówienie o nich – tworzenie wzajemnych relacji opartych na szacunku, akceptacji i miłości. Rozwijanie sprawności manualnej oraz percepcji wzrokowej.

PIOSENKA

„Wiosna piękna i radosna” – ZoZi

 

1.Cała przyroda wraca do życia
Mała biedronka wyjdzie z ukrycia
Dzień z nocą wreszcie bitwę wygrywa
A do przylotu bocian się zrywa.

Ref.: Wiosna, wiosna tak piękna i radosna
Zobacz, jak cały świat się budzi
Kolory śmieją się do ludzi.

Wiosna, wiosna…

2. Brzoza z pąkami tak uroczyście
Przywita zaraz zielone liście
I nawet żaba budzi się w stawie
Potem rechocze na świeżej trawie.

 

Ref.: Wiosna, wiosna…

3. Mrówka zaczyna wiosenne biegi
Mija hiacynty i przebiśniegi
Skowronek śpiewa o bazich kotkach
To jego pierwsza wiosenna zwrotka.

 

 

Ref.: Wiosna, wiosna…

OPRACOWAŁA: ANGELIKA NIWA

Skip to content