Co słychać u Biedronek?

biedronki-nowosci

Październik 2021

Tematyka kompleksowa:

  1. Idzie jesień… do zwierząt.
  2. Co z czego otrzymujemy.
  3. Deszczowa pogoda.
  4. Moja rodzina.

Zadania wychowawczo – dydaktyczne:

  1. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych. Kształtowanie umiejętności obserwowania i dostrzegania potrzeb zwierząt przygotowujących się do zimy. Zachęcanie do pomocy gromadzenia pokarmu dla zwierzą na okres zimy.
  1. Zachęcanie do obserwowania zmian zachodzących w przyrodzie późną jesienią. Zaznajomienie z występującymi o tej porze roku zjawiskami atmosferycznymi, takimi jak: mgły, opady deszczu, obniżenie temperatury, skracanie się długości dnia.
  1. Poznawanie osób pracujących w bliskim otoczeniu przedszkola. Uświadomienie znaczenia pracy osób wykonujących różne zawody i dostrzeganie korzyści płynących z ich pracy dla społeczeństwa. Zdobywanie wiadomości na temat pracy najbliższych osób z otoczenia dziecka – rodziców, dziadków.
  1. Stwarzanie warunków do rozwijania umiejętności podawania informacji w bezpieczny sposób na temat swojej najbliższej rodziny. Zaznajomienie z umiejętnością opisywania wyglądu rodziców, dostrzeganie ich charakterystycznych cech zewnętrznych i wewnętrznych.

PIOSENKA

„Jesienna poleczka”
Spotkały się listeczki
pod drzewem na polanie,
podały sobie rączki
na miłe powitanie.
Wtem psotny wietrzyk powiał
i wszystkie z nim listeczki
Wirują już wesoło
w rytm jesiennej poleczki.
Hopsa – hej trala, la
Wiatr jesienną polkę gra.

Listeczki się zmęczyły
usiadły na polanie.
Wiatr także chciał odpocząć
więc przerwał swe dmuchanie.
Lecz długo nie próżnował
i wszystkie z nim listeczki
wirują już wesoło
w rytm jesiennej poleczki.
Hopsa – hej trala, la
Wiatr jesienną polkę gra.

 

OPRACOWANIE: JUSTYNA KĘDZIORA

 

 

 

Skip to content