Co słychać u Biedronek?

biedronki-nowosci

LISTOPAD 2022

Tematyka:

1. Co powinienem wiedzieć o Polsce?
  2. Jaki jest mój kraj?
  3. Gdzie można zobaczyć Małą Niedźwiedzicę i Wielką Niedźwiedzicę?
  4. Jakie sporty uprawiam zimą?
  5. Co cieszy Mikołaja?

Zadania:

1. Kształtowanie postawy patriotycznej u dzieci. Poszerzanie wiadomości dzieci na temat swojego kraju oraz poznanie symboli narodowych Polski. Zapoznanie z historią Narodowego Święta Niepodległości.
  2. Budzenie poczucia tożsamości narodowej poprzez poznawanie wybranych legend polskich. Poznanie tradycji własnego regionu oraz wybranych regionów Polski. Rozwijanie mowy i czynnego słownika dziecka. Rozwijanie umiejętności matematycznych – klasyfikowania przedmiotów.
  3. Zdobywanie informacji na temat Układu Słonecznego – poznanie wyglądu i nazw planet. Rozwijanie umiejętności matematycznych oraz umiejętności manualnych.
  4. Poznanie charakterystycznych cech zimy. Poznanie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, jakie obowiązują podczas zabawy zimą oraz podczas uprawiania sportów zimowych. Rozwijanie sprawności ruchowej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.
  5. Poznanie wybranych Świąt i tradycji celebrowanych w Polsce – Andrzejki oraz Mikołajki. Integrowanie grupy poprzez wspólne tworzenie dekoracji w sali – strojenie choinki. Uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych ludzi i uświadomienie konieczności niesienia pomocy innym.

PIOSENKA

„Mój dom”

1. Mój dom to dom rodzinny, gdzie wszyscy bliscy są, brat, siostra, mama, tata, to mój prawdziwy dom.

Ref. Mój dom, mój dom, to właśnie jest mój dom. x2

1. Mój drugi dom – przedszkole, gdzie dzieci razem są, tu bawię się wesoło, to jest mój drugi dom.

Ref. Mój dom, mój dom, to właśnie jest mój dom. x2

1. Mój dom to cała Polska, tam góry, rzeki są, tysiące miast i wiosek, to polskich dzieci dom.

WIERSZ

„Katechizm polskiego dziecka” – Władysław Bełza