Z TABLICY 0B

MARZEC 2023

Tematyka kompleksowa:

1. Zwierzęta z dżungli i sawanny.

2. Zwierzęta naszych pól i lasów.

3. Marcowa pogoda.

4. Wiosenne przebudzenia.

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:

        1. Rozwijanie zainteresowań wybranymi przedstawicielami zwierząt egzotycznych. Poznanie warunków niezbędnych do rozwoju zwierząt, dostrzeganie różnic w budowie dzikich zwierząt dostępnej bezpośredniej obserwacji np. w zoo. Aktywizowanie logicznego myślenia poprzez rozwiazywanie rożnego typu zagadek.

2.  Wzbogacanie wiedzy na temat życia pszczół i ich znaczenia w życiu człowieka. Poznanie wiadomości na temat życia i zwyczajów zwierząt i ptaków zamieszkujących pola i lasy. Zwrócenie uwagi na ostrożność w kontaktach ze zwierzętami.

3. Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie przed zbliżającą się wiosną np.: topnienie śniegu, powracające pierwsze ptaki. Zapoznanie  z charakterystycznymi zmianami w przyrodzie w okresie przedwiośnia. Uwrażliwienie dzieci na odpowiedni sposób ubierania się do panujących warunków pogodowych wiosną.

4. Wzbogacanie wiadomości na temat kwiatków doniczkowych i ich pielęgnacji. Poznanie czynników niezbędnych do życia i prawidłowego rozwoju roślin. Dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie w związku z nadejściem wiosny.

PIOSENKA

Wiosna tuż tuż…

(sł. Barbara Lewandowska)

Gdy ozimina szumieć zaczyna,
że nie powróci mróz,
to po tym można od razu poznać,
że wiosna jest tuż, tuż! /bis/

Śpiewa skowronek dźwięcznie jak dzwonek,
że gniazdko ma wśród zbóż,
to po tym można od razu poznać,
że wiosna jest tuż, tuż! /bis/

Krążą nad domem boćki znajome,
goście zza siedmiu mórz,
to po tym można od razu poznać,
że wiosna jest tuż, tuż! /bis/

Gdy zerwiesz bazie małe na razie,
zaraz je w wodę włóż,
to po tym można od razu poznać,
że wiosna jest tuż, tuż! /bis/

Gdy wszystkim wkoło będzie wesoło,
gdy nikt nie zmarznie już,
to po tym można od razu poznać,
że wiosna jest tuż, tuż! /bis/

OPRACOWAŁA: MONIKA SZYMCZYK

Skip to content