Co nowego u Krasnoludków?

krasnoludki-nowosci

Wrzesień 2019

Tematyka:

 1. Witamy w naszym przedszkolu.
 2. Moja grupa.
 3. Moja droga do przedszkola.
 4. Idzie jesień.

Zadania:

 1. Ułatwienie procesu adaptacji w przedszkolu. Nawiązanie relacji z nauczycielem i rówieśnikami z grupy. Poznanie swojej sali i pomieszczeń przedszkola. Integracja poprzez uczestniczenie we wspólnych zabawach integracyjnych. Uczenie podstawowych zasad obowiązujących w grupie.

 

 1. Poznanie bohaterów przewodnich serii – rodzeństwo Olek i Ada. Integracja grupy dziecięcej, poznawanie zasad obowiązujących w przedszkolu. Uczestniczenie w zajęcia kształtujących orientację przestrzenną oraz w zajęciach ruchowych w sali i na świeżym powietrzu.

 

 1. Wycieczka na najbliższe skrzyżowanie. Obserwowanie ruchu drogowego, mijanych znaków pionowych i poziomych. Poznanie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Śpiewanie piosenek i zabawy przy muzyce. Poznanie sygnału (piosenki) zapraszającego do sprzątania zabawek.

 

 1. Obserwowanie środowiska przyrodniczego. Zwracanie uwagi na dominującą kolorystykę, zmiany jakie zachodzą w przyrodzie. Integracja poprzez wspólne zabawy zorganizowane w sali oraz w ogrodzie przedszkolnym. Kształtowanie motoryki małej i dużej.

WIERSZYK

To jest Ada, a to Olek – siostra i brat.

Małe przedszkolaki, które odkrywają świat.

Z przyjaciółmi przygód wiele mają

I się ciągle do nas uśmiechają.

 

PIOSENKA

„Jestem sobie przedszkolaczek” – sł. i muz. M.Terlikowska

 

 1. Jestem sobie przedszkolaczek,
  nie grymaszę i nie płaczę,
  na bębenku marsza gram,
  ram tam tam, ram tam tam.
 2. Mamy tu zabawek wiele,
  razem bawić się weselej,
  bo kolegów dobrych mam,
  ram tam tam, ram tam tam.

 

 • Mamy klocki, kredki, farby,
  to są nasze wspólne skarby,
  bardzo dobrze tutaj nam,
  ram tam tam, ram tam tam.

 

 1. Kto jest beksą i mazgajem,
  ten się do nas nie nadaje,
  niechaj w domu siedzi sam,
  ram tam tam, ram tam tam.

 

OPRACOWAŁA: Katarzyna Niwa

(sm)