Co nowego u Krasnoludków?

krasnoludki-nowosci

Wrzesień 2019

Tematyka:

1. Witamy w naszym przedszkolu.
  2. Moja grupa.
  3. Moja droga do przedszkola.
  4. Idzie jesień.

Zadania:

1. Ułatwienie procesu adaptacji w przedszkolu. Nawiązanie relacji z nauczycielem i rówieśnikami z grupy. Poznanie swojej sali i pomieszczeń przedszkola. Integracja poprzez uczestniczenie we wspólnych zabawach integracyjnych. Uczenie podstawowych zasad obowiązujących w grupie.

1. Poznanie bohaterów przewodnich serii – rodzeństwo Olek i Ada. Integracja grupy dziecięcej, poznawanie zasad obowiązujących w przedszkolu. Uczestniczenie w zajęcia kształtujących orientację przestrzenną oraz w zajęciach ruchowych w sali i na świeżym powietrzu.

1. Wycieczka na najbliższe skrzyżowanie. Obserwowanie ruchu drogowego, mijanych znaków pionowych i poziomych. Poznanie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Śpiewanie piosenek i zabawy przy muzyce. Poznanie sygnału (piosenki) zapraszającego do sprzątania zabawek.

1. Obserwowanie środowiska przyrodniczego. Zwracanie uwagi na dominującą kolorystykę, zmiany jakie zachodzą w przyrodzie. Integracja poprzez wspólne zabawy zorganizowane w sali oraz w ogrodzie przedszkolnym. Kształtowanie motoryki małej i dużej.

WIERSZYK

To jest Ada, a to Olek – siostra i brat.

Małe przedszkolaki, które odkrywają świat.

Z przyjaciółmi przygód wiele mają

I się ciągle do nas uśmiechają.

PIOSENKA

„Jestem sobie przedszkolaczek” – sł. i muz. M.Terlikowska

1. Jestem sobie przedszkolaczek,
    nie grymaszę i nie płaczę,