Co nowego u Krasnoludków?

krasnoludki-nowosci

Wrzesień 2020

Tematyka kompleksowa:

 1. Witamy w naszym przedszkolu.
 2. Moja grupa.
 3. Moja droga do przedszkola.
 4. Idzie jesień… przez las i park.
 5. Idzie jesień… przez ogród i sad.

Zadania wychowawczo – dydaktyczne:

 1. Ułatwienie procesu adaptacji w przedszkolu. Nawiązanie relacji z nauczycielem i rówieśnikami z grupy. Poznanie swojej sali i pomieszczeń przedszkola. Integracja poprzez uczestniczenie we wspólnych zabawach integracyjnych. Uczenie podstawowych zasad obowiązujących w grupie.

 

 1. Poznanie bohaterów pakietów przewodnich – rodzeństwo Olek i Ada. Integracja grupy dziecięcej, poznawanie zasad obowiązujących w przedszkolu. Uczestniczenie w zajęcia kształtujących orientację przestrzenną oraz w zajęciach ruchowych w sali i na świeżym powietrzu.

 

 1. Kształtowanie umiejętności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i w sytuacjach zagrożenia (na przejściu dla pieszych, oddalanie się od rodziców  w miejscu publicznym itp.). Wirtualne obserwowanie ruchu drogowego, poznanie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

 

 1. Obserwowanie środowiska przyrodniczego. Zwracanie uwagi na dominującą kolorystykę, zmiany jakie zachodzą w przyrodzie. Integracja poprzez wspólne zabawy zorganizowane w sali oraz w ogrodzie przedszkolnym. Kształtowanie motoryki małej i dużej.

 

 1. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych poprzez obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie. Rozpoznawanie znanych warzyw i owoców pojawiających się w bliskim otoczeniu dziecka jesienią. Wyjaśnienie znaczenia słowa ogród i sad.

WIERSZYK

„Mam trzy latka, trzy i pół” 

Mam trzy latka, trzy i pół, 

Brodą sięgam ponad stół. 

Do przedszkola chodzę z workiem 

I mam znaczek z muchomorkiem. 

Pantofelki ładnie zmieniam, 

Myję ręce do jedzenia. 

Zjadam wszystko z talerzyka, 

Tańczę, kiedy gra muzyka. 

Umiem wierszyk o koteczku, 

O tchórzliwym koziołeczku, 

I o piesku, co był w polu, 

Nauczyłam się w przedszkolu. 

 

PIOSENKA

„Jestem sobie przedszkolaczek” – sł. i muz. M.Terlikowska

 

 1. Jestem sobie przedszkolaczek,
  nie grymaszę i nie płaczę,
  na bębenku marsza gram,
  ram tam tam, ram tam tam.
 2. Mamy tu zabawek wiele,
  razem bawić się weselej,
  bo kolegów dobrych mam,
  ram tam tam, ram tam tam.

 

 • Mamy klocki, kredki, farby,
  to są nasze wspólne skarby,
  bardzo dobrze tutaj nam,
  ram tam tam, ram tam tam.

 

 1. Kto jest beksą i mazgajem,
  ten się do nas nie nadaje,
  niechaj w domu siedzi sam,
  ram tam tam, ram tam tam.

Opracowała:

Justyna Kędziora