Co nowego u Krasnoludków?

krasnoludki-nowosci

Wrzesień 2020

Tematyka kompleksowa:

1. Witamy w naszym przedszkolu.
  2. Moja grupa.
  3. Moja droga do przedszkola.
  4. Idzie jesień… przez las i park.
  5. Idzie jesień… przez ogród i sad.

Zadania wychowawczo – dydaktyczne:

1. Ułatwienie procesu adaptacji w przedszkolu. Nawiązanie relacji z nauczycielem i rówieśnikami z grupy. Poznanie swojej sali i pomieszczeń przedszkola. Integracja poprzez uczestniczenie we wspólnych zabawach integracyjnych. Uczenie podstawowych zasad obowiązujących w grupie.

1. Poznanie bohaterów pakietów przewodnich – rodzeństwo Olek i Ada. Integracja grupy dziecięcej, poznawanie zasad obowiązujących w przedszkolu. Uczestniczenie w zajęcia kształtujących orientację przestrzenną oraz w zajęciach ruchowych w sali i na świeżym powietrzu.

1. Kształtowanie umiejętności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i w sytuacjach zagrożenia (na przejściu dla pieszych, oddalanie się od rodziców  w miejscu publicznym itp.). Wirtualne obserwowanie ruchu drogowego, poznanie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

1. Obserwowanie środowiska przyrodniczego. Zwracanie uwagi na dominującą kolorystykę, zmiany jakie zachodzą w przyrodzie. Integracja poprzez wspólne zabawy zorganizowane w sali oraz w ogrodzie przedszkolnym. Kształtowanie motoryki małej i dużej.

1. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych poprzez obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie. Rozpoznawanie znanych warzyw i owoców pojawiających się w bliskim otoczeniu dziecka jesienią. Wyjaśnienie znaczenia słowa ogród i sad.

WIERSZYK

„Mam trzy latka, trzy i pół”

Mam trzy latka, trzy i pół,

Brodą sięgam ponad stół.

Do przedszkola chodzę z workiem

I mam znaczek z muchomorkiem.

Pantofelki ładnie zmieniam,

Myję ręce do jedzenia.

Zjadam wszystko z talerzyka,

Tańczę, kiedy gra muzyka.

Umiem wierszyk o koteczku,

O tchórzliwym koziołeczku,

I o piesku, co był w polu,

Nauczyłam się w przedszkolu.

PIOSENKA

„Jestem sobie przedszkolaczek” – sł. i muz. M.Terlikowska

1. Jestem sobie przedszkolaczek,
    nie grymaszę i nie płaczę,