Co nowego u Krasnoludków?

krasnoludki-nowosci

CZERWIEC 2022

Tematyka kompleksowa:

1. Tacy sami, a jednak inni.
  2. Las wokół nas.
  3. Wakacyjne podróże.
  4. Bezpieczne wakacje.
  5. Pożegnania nadszedł czas.

Zadania wychowawczo – dydaktyczne:

1. Poznawanie zwyczajów ludzi różnych ras, określanie miejsca ich zamieszkania i warunków klimatycznych w jakich żyją. Zwracanie uwagi na zabawy dzieci z różnych regionów świata.
  2. Kształtowanie postaw ekologicznych. Rozwijanie zainteresowania przyrodą. Zapoznanie z niektórymi gatunkami drzew iglastych i liściastych. Wzbogacanie słownictwa o słowa związane z lasem.
  3. Rozwijanie zainteresowań podróżniczych i poznawanie różnych środków transportu, którymi można podróżować w czasie wakacyjnych wypraw. Kształtowanie umiejętności bezpiecznego korzystania ze środków transportu.
  4. Stwarzanie sytuacji do przyjemnego spędzania wolnego czasu, zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa i przestrzeganie ich.
  5. Rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat. Wybieranie bezpiecznego miejsca do zabawy.

WIERSZ

WAKACJE

Pojedziemy na wakacje, razem z mamą,
razem z tatą.
Zabierzemy piłkę, namiot
i skakankę. Co ty na to?
Słońce, woda,
las już czeka
wszystkie dzieci woła.
Zabawimy się wesoło
przed powrotem do przedszkola.

OPRACOWAŁA: MARLENA ŚWITOŃ