Co nowego u Krasnoludków?

krasnoludki-nowosci

Październik 2021

Tematyka kompleksowa:

  1. Idzie jesień… do zwierząt.
  2. Co z czego otrzymujemy.
  3. Deszczowa pogoda.
  4. Moja rodzina.

Zadania wychowawczo – dydaktyczne:

  1. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych. Kształtowanie umiejętności obserwowania i dostrzegania potrzeb zwierząt przygotowujących się do zimy. Zachęcanie do pomocy gromadzenia pokarmu dla zwierząt na okres zimy.
  2. Zaznajomienie ze sposobem pieczenia chleba. Poznanie różnych rodzajów pieczywa i produktów mlecznych. Rozwijanie umiejętności oceniania walorów smakowych.
  3. Zachęcanie do obserwowania zmian zachodzących w przyrodzie późną jesienią. Zaznajomienie z występującymi o tej porze roku zjawiskami atmosferycznymi, takimi jak: mgły, opady deszczu, obniżenie temperatury, skracanie się długości dnia.
  4. Stwarzanie warunków do rozwijania umiejętności podawania informacji w bezpieczny sposób na temat swojej najbliższej rodziny. Zaznajomienie  z umiejętnością opisywania wyglądu rodziców, dostrzeganie ich charakterystycznych cech zewnętrznych i wewnętrznych.

 

PIOSENKA

„Zwierzęta jesienią”

Sł. i muz. B. Forma

I.

Szuka orzechów

wiewióreczka mała,

pewnie już kilka

w dziupli zebrała.

 

Ref. Będą zapasy

na zimowe czasy. 2x

 

II.

Jeżyk pod liśćmi

znalazł legowisko.

Czuje, że zima

jest bardzo blisko.

 

Ref. Spać smacznie będzie,

aż wiosna przybędzie. 2x

 

III.

Robi porządki

w norce myszka mała,

ziarenek wiele

dawno zebrała.

 

Ref. Dla swej rodziny

na czas długiej zimy. 2x

OPRACOWAŁA: MARLENA ŚWITOŃ

Skip to content