Wieści z Motylkowej łąki

motylki-nowosci

MARZEC 2023

Tematyka kompleksowa:

  1. Zawody.
  2. Zwierzęta z dżungli i sawanny.
  3. Zwierzęta naszych pól i lasów.
  4. Marcowa pogoda.
  5. Wiosenne przebudzenie.

Zadania wychowawczo – dydaktyczne:

  1. Poznanie wybranych zawodów wykonywanych przez rodziców. Kształtowanie preorientacji zawodowej u dzieci. Zwrócenie uwagi na zawody, których obecnie się nie wykonuje.
  2. Poznanie wybranych zwierząt egzotycznych. Rozmowy o różnych miejscach na Ziemi, o odmiennym klimacie. Kształtowanie umiejętności dzielenia wyrazów na sylaby oraz powtarzania głoski w nagłosie. Rozwijanie kompetencji językowych.
  3. Poznanie zwierząt żyjących w naszym kraju. Zwrócenie uwagi na odróżnianie ich od zwierząt egzotycznych. Doskonalenie mowy i poprawności artykulacyjnej, rozwijanie słownika biernego i czynnego.
  4. Wzbogacanie wiadomości na temat przyrody i zjawisk atmosferycznych. Poznanie przysłowia „W marcu jak w garncu”- zwrócenie uwagi na kaprysy pogodowe. Kształtowanie intuicji geometrycznych oraz umiejętności przeliczania na konkretach w dostępnym dla dziecka zakresie.
  5. Podejmowanie treści na temat zmian zachodzących w przyrodzie wiosną. Poznanie symptomów wiosny; pierwsze kwiaty, wracające ptaki, pąki na drzewach. Kształtowanie umiejętności samoobsługowych w zakresie zakładania odzieży wierzchniej.

WIERSZ

„Promyk Słonka” – wiersz

Skąd ta buzia uśmiechnięta

i radosne te oczęta?!

Bo to WIOSNA słonko niesie

i rozrzuca je po lesie! 

Śliczna, mała biedroneczka

biegnie już do ogródeczka.

Dywan kwiatów pod stopami,

bo to WIOSNA jest kochani! 

Niosę już konewkę z wodą

 kwiatki mienią się urodą.

Żabka boćka obejmuje   każdy w sercu WIOSNĘ czuje! 

OPRACOWAŁA: MARLENA ŚWITOŃ

Skip to content