Wieści z Motylkowej łąki

motylki-nowosci

Październik 2021

Tematyka:

  1. Idzie jesień przez park i sad.
  2. Idzie jesień do zwierząt.
  3. Co z czego otrzymujemy.
  4. Idzie jesień z deszczem.

Zadania:

  1. Poznanie i obserwowanie jesiennych zmian zachodzących w przyrodzie. Dostrzeganie jesiennych darów przyrody w środowisku naturalnym – obserwacje przyrodnicze. Zwracanie uwagi na cykliczność pór roku.
  2. Rozbudzanie zainteresowań światem zwierząt. Obserwowanie zachowania zwierząt przez zbliżającą się zimą. Rozwijanie mowy oraz poprawności artykulacyjnej z wykorzystaniem nazw i odgłosów zwierząt.
  3. Przedstawianie produktów pochodzenia zwierzęcego, wytłumaczenie pojęcia hodowla. Zapoznanie dzieci z etapami powstawania chleba. Przełamywanie oporów przed próbowaniem nowych produktów spożywczych. Rozwijanie koncentracji uwagi. Kształtowanie umiejętności przeliczania na konkretach w zakresie dostępnym dla dziecka.
  4. Dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie. Poznanie i utrwalanie nazewnictwa zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla jesieni. Rozwijanie zdolności manualnych oraz wyobraźni twórczej. Rozwijanie umiejętności dzielenia wyrazów na sylaby z jednoczesnym klaskaniem.

PIOSENKA

„Na mlecznej rzece” (sł. I muz. K.Gowik)

 

 

  1. Płynie sobie mleczna rzeka

i pyszności niesie z mleka:

masło, serek, czekoladki, batoniki,

mleczne żelki, ze śmietanką jogurciki.

Lecz najważniejsze dla ochłody i dla zgody

to są pyszne lody!

 

Ref: Pa-ram-pam-pam.

        Pa-ram-pam-pam.

        To są pyszne lody!

 

  1. Płynie rzeka tuż przy łące,

na niejstatek cały w mące.

Z mąki chlebek i pierożki, i bułeczka,

Naleśniki, pączki, pizza i ciasteczka.

Lecz najważniejszy – pyszny, wielki,

kolorowy – tort urodzinowy!

 

Ref: Pa-ram-pam-pam.

       Pa-ram-pam-pam.

       Tort urodzinowy!

 

OPRACOWAŁA: KATARZYNA NIWA

 

 

Skip to content