Wieści z Motylkowej łąki

motylki-nowosci

Czerwiec 2019

Tematyka kompleksowa:

 1. Niby tacy sami, a jednak inni.
 2. Wakacyjne podróże.
 3. Nadchodzi lato.
 4. Pożegnania nadszedł czas.

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:

 1. Kształtowanie postawy tolerancji, wzmocnienie poczucia własnej wartości. Rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat. Rozwijanie umiejętności wokalnych. Wdrażanie do kulturalnych zachowań.

 

 1. Zapoznanie z różnymi pojazdami i ich zastosowaniem. Rozwijanie myślenia przyczynowo – skutkowego. Utrwalenie zasad bezpiecznego zachowania się
  w różnych miejscach. Utrwalenie znajomości imienia i nazwiska oraz adresu zamieszkania. Rozwijanie kompetencji matematycznych.

 

 1. Poznanie cech lata oraz nazw letnich zabaw. Poszerzenie wiadomości na temat zjawisk atmosferycznych zachodzących latem. Doskonalenie spostrzegawczości i logicznego myślenia. Zapoznanie z nazwami pospolitych gatunków motyli. Doskonalenie sprawności rachunkowych.

 

 1. Formułowanie dłuższych wypowiedzi na temat planów wakacyjnych dzieci. Poznanie zwyczaju przesyłania sobie pocztówek z wakacji.  Utrwalenie wierszy i piosenek poznanych w ciągu roku przedszkolnego.  Rozwijanie sprawności fizycznej. Rozwijanie umiejętności wokalnych oraz poczucia rytmu.
 1.  

WIERSZ

„Na wakacje ruszać czas”

Za dni kilka – o tej porze
będę witać polskie morze.
Bo najbardziej mi się marzy
żeby bawić się na plaży.

A ja chciałbym dotknąć chmury
i dlatego jadę w góry.
Razem z mamą, razem z tatą
w górach lubię spędzać lato.

Ja na morze nie mam czasu.
Wolę jechać het- do lasu.
I tam z dziadkiem zbierać grzyby
albo w rzece łowić ryby.

Dla mnie to najlepsza pora
żeby wskoczyć do jeziora.
Nie chcę w upał chodzić w góry.
Wolę jechać na Mazury.

Morze, góry, las i rzeka;
Wszystko to już na nas czeka.
Bo zaczęło się już lato
Jedźmy mamo, jedźmy tato.

Opracowała: Anna Stoppok

 

(sm)