Rodzice KRASNOLUDKÓW czytają bajki w przedszkolu

“Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Wisława Szymborska

Upowszechnianie czytelnictwa i rozwijane kompetencji czytelniczych dzieci i młodzieży to  podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej i państwa w roku szkolnym 2016/2017.

Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Dlatego nauczycielki codziennie czytają dzieciom ulubione bajki, baśnie, których słuchanie umila przedszkolakom pobyt w przedszkolu. W grupie maluszków również rodzice dzieci będą zachęcać najmłodszych do sięgania po książki poprzez czytanie bajek w przedszkolu i w domu.
Pierwszym z zaproszonych rodziców była mama Poli, pani Klaudia, która dzieciom przeczytała  książeczkę pt. „Wóz strażacki” z serii Pojazdy Gucia.

Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały bajeczki, a także oglądały kolorowe ilustracje książki.

dsc_0094 dsc_0095 dsc_0096 dsc_0097