BIEDRONKI i MOTYLKI jadą na “Przydasie”

22 marca dzieci z grupy II BIEDRONKI i III MOTYLKI brały udział w wycieczce autokarowej do Twardogóry. Dla większości dzieci już sama jazda autobusem była ogromną frajdą. Spektakl pt. Przydasie, czyli historia niewielka Guzika z Pętelką w wykonaniu aktorów z teatru FORM.ART. dostarczył dzieciom wielu emocji. Dzieciom szczególnie podobały się rekwizyty tj. ogromna temperówka, czy duże kredki.

„Przydasie…” to spektakl opowiadający o dwójce rodzeństwa, które ma kłopoty z utrzymaniem porządku i wykonaniem swoich obowiązków. Na szczęście, gdy dzieci idą spać, do ich pokoju przybywają krasnoludki tytułowe Przydasie, które porządkują pokój dzieci. Rodzeństwo zaskoczone porządkiem postanawia sprawdzić, kto stoi za dbaniem o porządek w ich pokoju. W końcu dzieci same postanawiają zadbać o swój pokój.

Poprzez spektakl aktorzy przekazali wszystkim dużo dobrego humoru i pozwolili zrozumieć, że otaczający nas bałagan, ten mały i ten duży, przy odrobinie chęci można zmienić samodzielnie, mieć satysfakcję z uzyskanego efektu i pożytecznie wykorzystanego czasu wolnego. Poza wartościami edukacyjnymi, przedstawienie przyniosło dzieciom świetną  rozrywkę i wywołało szerokie uśmiechy na twarzach wszystkich widzów.