Idzie jesień…do zwierząt

W tym tygodniu dzieci z grupy BIEDRONKI utrwalały wiadomości o obecnej porze roku – jesieni. BIEDRONKI brały udział w zabawach matematycznych ,w których poszukiwały, zdobywały doświadczenia matematyczne- segregowały, odtwarzały rytmy, nazywały kolory jesieni i przeliczały kasztany oraz liście. Pani Monika pokazała dzieciom obrazki ze zwierzętami leśnymi oraz ich domami. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się wykonanie pracy plastycznej pt. „Pan jeżyk” , który powstał przy pomocy farb plakatowych oraz plastikowych widelcy. Dzieci zanurzały widelec w brązowej farbie, a następnie odbijały go na obrazku jeża tworząc jego kolce.  W ten sposób powstał prawdziwy kolczasty jeż, a pani Monika mogła urządzić wspaniałą wystawę prac.

Photo3Photo2
Dostęp tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się aby zobaczyć materiał.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz