Pasowanie na przedszkolaka w najmłodszych grupach

Dzień 3 października pozostanie na długo w pamięci dzieci 2.5-, 3- oraz 4 – letnich z grup: I KRASNOLUDKI, II BIEDRONKI i III MOTYLKI. Tego właśnie dnia odbyła się ich pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brały udział nauczycielki, pomoce oraz dyrektor Przedszkola BAJKA w Międzyborzu pani Małgorzata Janicka.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego powitania  i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk i zabawy ruchowe. Po części artystycznej dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania.

Od teraz wszystkie dzieci z dumą mogą powiedzieć – „Mamo, Tato – jestem przedszkolakiem!”

Dostęp tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się aby zobaczyć materiał.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz