Starszaki jadą do ZOO! Wyprawa do Wrocławia na Dzień Dziecka

Jedną z wycieczek, które naszym BAJKOWYM starszakom (ŻABKI, TYGRYSKI, 0a, 0b) na pewno na długo zapadną w pamięć będzie ta do wrocławskiego zoo. Zacznijmy jednak od początku. W czwartek już od wczesnych godzin porannych trwały przygotowania do wyjazdu. Dzieci po porannej zbiórce w przedszkolu, zaopatrzone w plecaki wypełnione łakociami, chustki z logiem przedszkola i oczywiście czapki ruszyły autobusem do Wrocławia. Na wejściu do zoo przywitały nas żyrafy i zebry. Potem żwawo ruszyliśmy na spotkania z innymi egzotycznymi zwierzętami min. wilkami, tarantulami, wężami, krokodylami, słoniami i z najważniejszym zwanym królem zwierząt – lwem. Jednak największą atrakcją okazały akwaria Afrykarium. Płaszczki, rekiny, foki i pingwiny (niekoniecznie te z Madagaskaru) cieszyły się największą popularnością. W międzyczasie opróżnialiśmy zawartość naszych plecaków i butelki dalej kroczyliśmy po ogrodach zoo. Kolejną atrakcją była niewątpliwie wizyta w oleśnickim McDonaldzie gdzie zapełniliśmy trochę nasze brzuszki. Szczęśliwi aczkolwiek trochę zmęczeni wróciliśmy do przedszkola. Był to wspaniały Dzień Dziecka!