IV Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Bajkach “Moje ulubione Bajki”

„Bajka jest jak podróż bez granic…”

23 kwietnia 2016 r. w naszym przedszkolu odbył się już IV Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Bajkach pod hasłem „Moje ulubione Bajki” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Międzybórz.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były bajki i legendy polskie. Dlaczego tym razem tematyka „Moich Ulubionych Bajek” została tak ukierunkowana? Bajki tak naprawdę nie mają granic w kształtowaniu dziecięcej wyobraźni i warto wykorzystać legendy, aby poszerzyć niezbadane horyzonty, a tym samy dać początek zadawania pytań przez dzieci o tradycję i naszą tożsamość.

W świat legend i baśni wprowadziły nas najmłodsze dzieci z naszego przedszkola BAJKA  – „KRASNOLUDKI”  – przedstawieniem „Szewczyk Dratewka”.

Aktorzy:

– Szewczyk Dratewka – Mikołaj Michałek

– Czarownica – Kinga Adamczyk

– Pszczółka – Maria Ostrowska

– Kobieta – Ilona Zadka

– Kaczki – Aleksandra Podgórska i Jakub Kupczyński

– Mrówki – Władysław i Julian Dzikowscy

– Panny – Antoni Matillek, Jakub Rychel, Alan Węglarz

Dzieci przygotowała wych. Justyna Kędziora i pomoc nauczyciela Pani Magdalena Wróbel.

Po przedstawieniu nastąpiło oficjalne otwarcie zmagań konkursowych przez dyrektor Przedszkola BAJKA w Międzyborzu Panią Małgorzatę Janicką. W szranki stanęło ze sobą pięć drużyn:

• Przedszkole nr 1 w Sycowie – Piotr Żara, Wiktoria Kos, Patryk Leszczyński, nauczyciel – Krystyna Drzewicz i Katarzyna Turska.
  • Przedszkole nr 2 w Sycowie – Urszula Tajak, Maja Boryczka, Jennifer Zamelek, nauczyciel – Małgorzata Taradowska.
  • Przedszkole nr 3 w Sycowie – Zuzanna Juszczyk, Jakub Kawałko, Zuzanna Przybyłek – nauczyciel Danuta Wolska
  • Przedszkole Twardogóra – Lena Sobiś, Michalina Kłosowska, Hanna Stanowska – nauczycielki – Barbara Solarz, Justyna Marszałek
  • Przedszkole BAJKA w Międzyborzu – Antonina Dynowska, Agata Mencel, Zofia Podgórska- nauczyciel Longina Mizera.

Dzieci wraz ze swoimi paniami musiały wykonać szereg zadań związanych z tematyką konkursu. Pojawiły się min. pytania sprawdzające znajomość legend jak również zadania stricte manualne. Nad całością czuwało jury, które składało się z przedstawicieli władz gminy Międzybórz i dyrektorów placówek uczestniczących w konkursie:

• Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Międzybórz Pani Barbara Witkowska,
  • dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 im. Koszałka Opałka w Sycowie Pani Joannę Nowak,
  • dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 z grupą żłobkową im. Czesława Janczarskiego w Sycowie Pani Jolanta Rzemyk,
  • dyrektor Publicznego Przedszkola nr 3 im. Małego Księcia w Sycowie Pani Lidia Szpytma,
  •  wicedyrektor Miejskiego Przedszkola w Twardogórze Pani Małgorzata Radomska,
  •  dyrektor Przedszkola BAJKA  w Międzyborzu Pani Małgorzata Janicka.

Po konkursowych zmaganiach jury udało się na obrady w trakcie których młodzi uczestnicy konkursu wraz z rodzicami i paniami wychowawczyniami udali się na słodki poczęstunek. Po krótkiej przerwie nastąpiło ogłoszenie wyników, które nie pozostawiły wątpliwości ponieważ wszystkie przedszkola zajęły pierwsze miejsce. Po rozdaniu pucharów i nagród przyszedł czas na wspólne zdjęcie i pożegnanie z obietnicą spotkania za rok – na piątej już edycji konkursu o bajkach.

****

Podziękowania za pomoc w przygotowaniu konkursu i aktywny udział całym wydarzeniu dla:

Nauczycielek: Katarzynie Niwie i Kindze Barczak.

Pracownikom: Magdalenie Wróbel, Elżbiecie Leśniak, Sebastianowi Michalskiemu, Józefowi Dębnemu, Katarzynie Buczek i Annie Żuberek.

Przygotowanie i odpowiedzialność za cały konkurs – nauczyciel Justyna Kędziora.