Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel Miś” – rozstrzygnięty

Już od ponad 100 lat pluszowy miś towarzyszy dzieciom w ich codziennym życiu, dzieląc z nimi radości i troski. Przez ten czas stał się także ulubionym bohaterem literatury dziecięcej i śmiało wkroczył do świata bajek. Ta popularna zabawka od dwunastu lat ma nawet swoje światowe święto, które obchodzone jest 25 listopada. Z tej okazji Przedszkole BAJKA w Międzyborzu ogłosiło konkurs plastyczny “Mój przyjaciel -Miś” dla dzieci w wieku 5-letnich i 6- letnich. Organizatorem konkursu była Pani Karolina Zielonka z Przedszkola BAJKA. Celem konkursu było upowszechnianie przyjaznego wizerunku misia poprzez różnorodne utwory literackie oraz rozwijanie kreatywności i talentów dziecięcych. Uczestnicy plastycznych zmagań wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością, a komisja konkursowa, która oceniała dzieła młodych artystów, miała bardzo trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzców. Na konkurs wpłynęło ponad 50 prac, które były wykonane różnymi technikami: rysunek, malowanka, wydzieranka, prace przestrzenne itp. Oceniała je komisja : Pani Dyrektor Małgorzata Janicka oraz nauczyciel – Pani Longina Mizera.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 24i 27 listopada 2017 r. w Przedszkolu BAJKA w Międzyborzu. Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród uczestnikom konkursu. Wszystkie dzieci zostały wyróżnione, lecz I miejsce w gr. dzieci 5- letnich zajęła Magdalena Duryń z gr. ŻABKI oraz I miejsce w gr. dzieci 6- letnich zajął Gabriel Pawlak.

Prace zostały wyeksponowane w przedszkolu i stanowią piękną dekorację nie tylko podczas uroczystości Światowego Dnia Pluszowego Misia. Wystawę uzupełniają wiersze o misiach oraz pluszaki przyniesione przez dzieci.

Dyrekcja Przedszkola – Pani Małgorzata Janicka wraz z Panią Karoliną Zielonką wszystkim uczestnikomgratulują pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia oraz serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.