O bajkach w BAJCE, czyli Wielki Konkurs Wiedzy o Bajkach!

18 kwietnia 2024 r. po rocznej przerwie w Przedszkolu BAJKA w Międzyborzu, odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Bajkach pod hasłem „Moje ulubione bajki”. Tematem tegorocznego konkursu były bajki, które przedszkolaki doskonale znają i niejednokrotnie utożsamiają się z ich bohaterami. Tomcio Plauch, Trzy Małe Świnki, Bambi, Kopciuszek, Kaj, Gerda czy Calineczka to bohaterowie, którzy zabrali naszych małych uczestników konkursu w świat marzeń i przygód, jakie tylko mogą zdarzyć się małemu słuchaczowi z nieograniczoną wyobraźnią i dziecięcą fantazją.

W konkursie udział wzięły przedszkola od lat ze sobą zaprzyjaźnione i współpracujące oraz całkiem nowi goście. Łącznie w konkursie wzięło udział aż 8 placówek:

– Publiczne Przedszkole nr 2 Misia Uszatka w Sycowie,

– Publiczne Przedszkole nr 3 im. Małego Księcia w Sycowie,

– Publiczne Przedszkole nr 4 w Sycowie,

– Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Urszulanek im. Aniołów Stróżów w Sycowie,

– Miejskie Przedszkole w Twardogórze,

– Zespół szkolno-przedszkolny w Bukowinie Sycowskiej,

– Przedszkole w Chojniku,

– Przedszkole BAJKA w Międzyborzu.

Przewodniczącą Jury została Pani Justyna Koziarska – Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Międzybórz, która z podziwem przyglądała się bajkowym zmaganiom małych uczestników konkursu. W jury zasiedli również dyrektorzy oraz zaproszeni goście.

Konkurs od lat prowadzony jest pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Międzybórz Pana Jarosława Głowackiego. Funkcję reprezentacyjną pełnił tym razem Pan Krzysztof Kraska – Zastępca Burmistrza. Nad całością czuwała oczywiście Dyrektor Przedszkola BAJKA w Międzyborzu – Pani Monika Szymczyk.

Tegoroczne zagadnienia, oprawę i prowadzenie konkursu przygotowała Pani Justyna Kędziora z udziałem Pani Angeliki Niwy.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą i znajomością bajkowych zagadnień, na dowód czego zostali obdarowani wspaniałymi nagrodami książkowymi. Bo choć żyjemy w czasach zdominowanych przez media elektroniczne, tradycyjna książka wciąż nie ma sobie równych w pobudzaniu wyobraźni.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku!

Podziękowania organizatorzy kierują do nauczycieli, którzy przygotowali dzieci do konkursu oraz do rodziców, za dowóz dzieci do Międzyborza. Podziękowania kierujemy również do BAJKOWEJ ekipy czyli nauczycieli i pracowników obsługi, którzy dzielnie pomagali przy organizacji konkursu.