ZERÓWKI w „Chlebowej Chacie”

W poniedziałkowe przedpołudnie nasze grupy „zerówkowe” wybrały się do Komorowa/k.Mikstatu, a konkretniej do „Chlebowej Chaty”. Tam wzięły udział w warsztatach z robienia chleba. Dzieci dowiedziały się jak powstaje ten najpopularniejszy składnik naszej codziennej diety – od ziarenka po już wypieczony, pachnący chelebek. Później same mogły taki przygotować z gotowego już ciasta. Pojawiły się zatem mini-chlebki, bułeczki, rogale z sezamem, słonecznikiem czy czarnuszką. Panie z chaty zaprosiły nas również na mały poczęstunek – były kanapki ze swojskim masełkiem, z własnej roboty serem, a dla łasuchów ciasto i ciepła herbatka. Po jedzonku dzieci odebrały przygotowane wcześniej pyszności i zabrały do domu.

Był to jeden z „pyszniejszych” wyjazdów!