Zimowe zabawy Biedronek

Zima to nie tylko siedzenie w domu pod ciepłym kocykiem i picie rozgrzewającego kakao – warto wyjść na dwór i naprawdę dobrze się bawić. Zwłaszcza kiedy pogoda jest taka kapryśna jak w ostatnich latach. Trzeba korzystać z każdego dnia, kiedy na ziemi leży śnieg. W piątek dzieci z grupy  BIEDRONEK postanowiły wybrać się na plac przedszkolny. Najpierw nasypaliśmy do karmnika umieszczonego na naszym przedszkolnym tarasie pokarm dla ptaszków. Dzieci doskonale wiedzą, iż zimą zwierzętom trudniej jest zdobywać pożywienie. Teren przedszkolny sprzyja zimowemu szaleństwu, gdyż w bezpiecznych warunkach można zjeżdżać na sankach i bawić się na placu zabaw. Niestety nie udało nam się ulepić bałwana, gdyż śnieg nie chciał się lepić. Dla dzieci doskonałą zabawą było rzucanie białego puszku, szczególnie jeśli celem była pani Kasia. Robiliśmy również aniołki na śniegu. Zabawa była doskonała, a czas bardzo szybko nam minął.

Katarzyna Niwa