Kosmiczna podróż ŻABEK

“Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…” – tak mogłyby zaczynać się zajęcia w grupie IV ŻABKI gdyby odbywały się one poza naszą planetą jednak Pani Marlena zadbała, żeby podczas dzisiejszego dnia tak właśnie było. Od początku tygodnia w grupie ŻABKI skrupulatnie omawiamy tematy związane z kosmosem. Dzisiejszego dnia dzieci poznały wygląd i nazwy planet Układu Słonecznego oraz poszerzyły wiedzę na temat Księżyca. Układały nazwy planet z rozsypanych literek a na koniec wcielając się ich rolę krążyły wokół własnej osi i Słońca poznając w ten sposób na jakiej zasadzie osiem ciał niebieskich może funkcjonować wokół siebie w idealnej symbiozie. Dzisiejsza “podróż w kosmos” na pewno pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków – kto wie może w przyszłości ktoś z nich zostanie astronautą?

Marlena Świtoń/Sebastian Michalski