Pani Policjantka w przedszkolu

14 września dzieci w grupie II BIEDRONKI i  III MOTYLKI pojawił się wyjątkowy gość a mianowicie pani policjantka starsza sierżant Marta Litwa z Komisariatu w Sycowie. Pani policjantka dokładnie zaprezentowała dzieciom wyposażenie stroju policjanta. Omówiła zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz to, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas podróży autem. Przypomniała, że należy nosić elementy odblaskowe, dzięki którym jesteśmy bardziej widoczni.

Na pożegnanie dzieci z grupy II BIEDRONKI zaśpiewały piosenkę pt. „Kolorowe światła” a grupa III MOTYLKI wyrecytowała wierszyk pt. „Światełko”.

Serdecznie dziękujemy pani policjantce Marcie za przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie i omówienie zasad bezpieczeństwa nasze przedszkolaki wręczyli starszej sierżant pamiątkową laurkę.

Wizyta policjantki dostarczyła dzieciom wiele wrażeń.