Rok szkolny 2010/2011

W roku szkolnym 2010/2011 do naszego przedszkola uczęszczało 75 dzieci, w tym 34 dzieci, które pierwszy raz przyszły do przedszkola.

Nasze grupy nazywały się: 
GRUPA I – “KRASNOLUDKI” – wychowawczynie: mgr Kinga Barczak
i mgr Justyna Kędziora. 

Bachta Maja, Domski Kacper, Dudziak Wiktoria, Duś Nicola, Dylewski Kacper, Fuss Hanna, Gąsior Kornel, Gońda Karol, Gruszczyński Aleksander, Harych Jagoda, Król Liliana, Kubiak Piotr, Lechowicz Tomasz, Maraszek Nina, Molik Oliwia, Mróz Wiktoria, Nowak Bartosz, Nowak Jakub, Pawłowski Marek, Tabaczuk Natalia, Tomczyk Julia, Trzciński Adrian, Wajnert Jerzy, Wajnert Julianna, Walichnowski Szymon

GRUPA II – “BIEDRONKI” – wychowawczynie: mgr Longina Mizera
i mgr Justyna Kędziora. 

Barczak Nikodem, Biebierstein Oskar, Dzikowska Marta, Fiłończuk Mateusz, Gąsiorek Bartosz, Guzikowska Zuzanna, Krajewska Julia, Krajewski Adrian, Kusza Jagoda, Leśniak Julia, Ługowska Martyna, Mencel Miłosz, Michalski Dawid, Olszewska Dominika, Pietrzak Dominika, Pietrzak Filip, Piotrowicz Krzysztof, Robakiewicz Jakub, Robakiewicz Julia, Robakiewicz Maria, Ryś Hanna, Sikorska Zuzanna, Staszak Hanna, Stępień Jakub

GRUPA III – “KUBUSIE” – wychowawczyni: mgr Małgorzata Mazur

Bajerski Tomasz, Barczak Zuzanna, Buczek Julita, Dublas Wiktoria, Duryń Mateusz, Grzesiak Dominika, Jaworski Oliwier, Kapała Jakub, Karkoszka Bartosz, Kempa Jakub, Kiecka Piotr, Kucharzak Wojciech, Kordacka Nikola, Ligenza Oliwier, Matillek Jakub, Matysiak Julia, Michalska Katarzyna, Molka Karolina, Olszowska Nikola, Rabęcki Feliks, Sieradzki Dominik, Śląska Justyna, Ulkowska Aleksandra, Witek Kornelia

 • Pierwsze dni w przedszkolu

W dniach 30 i 31 sierpnia 2010 roku, w naszym przedszkolu odbyły się “Dni otwarte” dla dzieci nowo przyjętych. Czas spędzony w przedszkolu upłynął na wspólnej zabawie.

 • Teatrzyk w naszym przedszkolu.

28.09.2010 r. do naszego przedszkola zawitali aktorzy z przedstawieniem pt. “Przygody Krasnala Pączka”. Wszystkie dzieci oglądały przedstawienie z dużym zainteresowaniem.

 • Dzień chłopaka

Dnia 30 września 2010 roku wszystkie dziewczynki z naszego przedszkola składały życzenia swoim kolegom z okazji ‘Dnia Chłopaka”.

 • Dnia 7 października 2010 roku w naszym przedszkolu w grupie najstarszej, odbył się “Piknik Rodzinny u Kubusi”.

Licznie zgromadzeni w ogrodzie przedszkolnym rodzice z dziećmi chętnie brali udział we wspólnych zabawach i konkurencjach sportowych  przygotowanych dla rodzin na ten dzień przez panią Małgorzatę Mazur. Dużym zainteresowaniem cieszyło się poszukiwanie ziemniaków. Bieg z  ziemniakiem na łyżce sprawiło wszystkim uczestnikom wiele radości. Konkurencje trwały długo, by każdy chętny mógł wziąć w nich udział. Nie zabrakło konkurencji dla rodziców. W tym roku mamy obierały ziemniaki na czas, a tatusiowie obierali jabłuszka  tak, by skórka z niego była najdłuższa. Nie zapomnieliśmy o kiełbaskach pieczonych na ognisku oraz wspólnym śpiewie przy ognisku.Celem takiego spotkania było promowanie aktywności dzieci w konkurencjach i zabawach, zintegrowanie dzieci i rodziców poprzez aktywną współpracę oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

Wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie “Pikniku Rodzinnego” serdecznie dziękujemy.

 • Dnia 14 października 2010 roku z okazji  “Dnia Edukacji Narodowej”, Rada Rodziców ufundowała tort dla pracowników przedszkola oraz wręczyła kwiaty.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 • W dniu 21 października 2010r w naszym przedszkolu odbyło się “Pasowanie na przedszkolaka”. Tego dnia dzieci, które zaczęły uczęszczać do Przedszkola w tym roku szkolnym. Wykazały się zręcznością i zwinnością, złożyły uroczystą przysięgę i zostały włączone do grona przedszkolaków. Uroczystą przysięgę dzieci złożyły w obecności rodziców, nauczycieli. Każdego nowego przedszkolaka pani dyrektor pasowała przez dotknięcie jego ramienia “ogromną czerwoną kredką”. Na znak przyjęcia dziecka do grona dzieci  przedszkola, każdy z milusińskich otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek i kolorową książeczkę. 

 • Cecylki 2010

Dnia 14 listopada 2010 roku w MGOK w Międzyborzu dzieci z grupy “Biedronki” i “Kubusie” brały udział w przeglądzie piosenki pod patronatem Świętej Cecylii, gdzie zaśpiewały piosenki pt: “Wiewióreczka”, “Pociąg przedszkolaka”. Do prezentacji dzieci przygotowała wychowawczyni grupy III Małgorzata Mazur i nauczyciel rytmiki Tomasz Barczak. Za występ dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami i słodkim upominkiem.

 • 23 listopada 2010 roku dziewczynki z grupy II “Biedronki” reprezentowały nasze przedszkole pod kierunkiem wychowawczyni Longiny Mizera na Festiwalu Piosenki “Ze zdrowiem za pan brat” w sali Centrum Kultury w Sycowie.

Jesteśmy dumni, że mamy tak utalentowane dzieci. Wspaniałe występy wykonawców zostały nagrodzone dyplomem oraz słodyczami. Mamy nadzieję, że kolejne festiwalowe spotkania będą dla przedszkolaków chwilami radości i wspaniałej zabawy. Udział w takim Festiwalu pozwala dzieciom rozwijać swoje umiejętności i jednocześnie daje okazję do poznania rówieśników z sąsiednich przedszkoli.

 • 25 Listopada 2010 roku w godzinach popołudniowych w grupie II ” Biedronki” odbyło się zajęcie otwarte z udziałem dzieci i rodziców, według metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Zajęcia prowadziła nauczycielka Longina Mizera.  Dzieci odczuwały wielką radość ze wspólnych ćwiczeń ruchowych z rodzicami, a oni z kolei  mogli obserwować swoje dzieci wśród rówieśników. Uśmiech na twarzach dzieci i rodziców świadczył o tym, że każdy dobrze się bawił. Na zakończenie wszyscy  wyszli  z przedszkola z medalem ” Super sportowca”.

 • Dnia 3 grudnia 2010 roku do naszego przedszkola zawitali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Orła Białego w Międzyborzu z przedstawieniem ” O rybaku i złotej rybce “. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały występ aktorów oraz podziwiały piękną scenografię. W nagrodę nasze przedszkolaki dostały słodkiego lizaka.

 • Dziś (7.12) Mikołaj zawitał do dzieci z Przedszkola w Międzyborzu. Ten nasz dobry znajomy przyniósł ze sobą wór pełen prezentów. Każda grupa otrzymała niespodziankę: zabawki, klocki, lalki. Ponadto każde dziecko dostało od Świętego Mikołaja paczkę ze słodyczami. Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM RODZICOM za wpłacenie składek na Radę Rodziców, dzięki którym można było zakupić zabawki dla dzieci.

 • 22 grudnia 2010 r. odbyły się Jasełka w Przedszkolu przygotowane przez dzieci z grupy III “Kubusie” wraz z  wychowawczynią Małgorzatą Mazur. Dzieci i zaproszeni goście  z wielkim zainteresowaniem obejrzeli historię narodzin Jezusa Chrystusa. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W dalszej części naszej uroczystości Ksiądz proboszcz Jan Niczypor poświęcił opłatki przyniesione przez dzieci, którymi podzieliliśmy się, a następnie wspólnie śpiewaliśmy kolędy i spożywaliśmy Wieczerzę.
  Na zakończenie czekała na przedszkolaków niespodzianka, ogromna “paczka od Gwiazdora”.

W tym miejscu słowa podziękowania kierujemy do, pani Renaty Węgrzanowskiej- dyrektora personalnego Driveline Oleśnica, za współpracę z naszym przedszkolem i zakup klocków LEGO na sumę, 1.400,00 zł. DZIĘKUJEMY!

 • 9 stycznia 2011 roku dzieci z grupy “Kubusie” wystąpiły z przepięknymi “Jasełkami” w tutejszym  kościele Św. Józefa w Międzyborzu. Licznie zgromadzeni parafianie z zadowoleniem oglądali starania małych aktorów.

 • W styczniu  grupę najmłodszą “Krasnoludki”  odwiedził gość, który jest ważną postacią, zwłaszcza dla zwierząt. Pan leśniczy Hubert Woźniak opowiedział dzieciom o swojej pracy w środowisku leśnym. Zasygnalizował potrzebę niesienia pomocy zwierzętom w okresie zimy. Teraz przedszkolaki już na pewno będą wiedziały, jak pomagać głodnym i zmarzniętym ssakom i ptakom.

 • ANIELSKIE KOLĘDOWANIE

Dnia 14 stycznia 2011 roku do naszego przedszkola zawitał Wiesław Pyzalski- człowiek orkiestra. Grał na instrumentach klawiszowych oraz Kazobo- Kazobie. Nasze przedszkolaki przybyły wraz z rodzicami, przebrane za “Aniołki”. Tak dostojne stroje wywołały u nich zadumę oraz chęć do śpiewania kolęd. Przy akompaniamencie naszego gościa wykazały się wszystkie dzieci śpiewając kolędy. zaszczyt ten nie ominął również rodziców oraz pracowników przedszkola. Słowa podziękowania kierujemy do pani Magdaleny Wróbel, która przy pomocy koleżanek z pracy, przygotowała wystrój sali oraz śpiewniczki. Wszystkim przybyłym dziękujemy za aktywne uczestnictwo.

 • Przedszkolaki z występami dla Koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Międzyborzu z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Dzieci, przygotowane przez nauczycielkę Justynę Kędziora z Publicznego Przedszkola Samorządowego, pojawiły się na scenie w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Międzyborzu z wierszykami i piosenkami. Tak wzruszyły i rozbawiły publiczność, że brawom za występ nie było końca. Emeryci przygotowali dla maluchów niespodziankę. Każde dziecko otrzymało słodki upominek.

 • „W karnawale same bale…”

Oj, działo się, działo! A gdzie ? Oczywiście w Międzyborzu,
a konkretnie w Restauracji Kasztelańska, w której w sobotę, 29 stycznia 2011r. odbywała się zabawa integracyjna, zorganizowana przez Radę Rodziców Przedszkola w Międzyborzu.

 • W poniedziałek 7 stycznia 2011 roku, CENTRUM RUCHU DROGOWEGO Z WROCŁAWIA zorganizowało krótką pogadankę dla dzieci, w ramach akcji “ZDROWE BEZPIECZNE DZIECI”. Pogadanka miała formę oglądową, rozstawiono w sali makietę z miasteczkiem, aktorzy przedstawili krótkie scenki drogowe.

 • “Karnawałowym pociągiem po Europie”

Bal karnawałowy to impreza, w której uczestniczą dzieci z całego przedszkola.  Scenariusz naszego balu karnawałowego przygotowanego przez nauczycielkę Longinę Mizera zakładał nie tylko dobrą zabawę dla dzieci, ale także udział i przebranie wszystkich nauczycielek i pracowników, co widać na załączonych zdjęciach.

Uczestnicy balu wsiadając do trzech pociągów wyruszali w taneczną podróż po Europie  w rytmie piosenki „Jedzie pociąg z daleka” . W odwiedzanych krajach dzieci tańczyły taniec charakterystyczny dla danego państwa oraz poznawały bohaterów bajek.

 • Ferie, ferie! A my ciągle się bawimy! Nowo zakupiony basenik z kolorowymi piłeczkami robił największą furorę. Domek rozbudzał wyobraźnię, dzieci  wcielały się w różne role bawiąc się w nim.  Poznawały również tajniki papieroplastyki przy tworzeniu kwiatów z bibuły.

 • Tłusty Czwartek.

 Polsce tego dnia jemy dużo i słodko – przede wszystkim pączki i faworki. Wypiekamy je sami lub biegniemy po słodkości do cukierni. Stare powiedzenie mówi, iż jeśli ktoś nie zje tego dnia choć jednego pączka, nie będzie mu się wiodło przez następny rok. Zgodnie z tradycją, w tym dniu przedszkolaki również objadały się pączkami, które usmażyła nasza kucharka, pani Halinka w naszej przedszkolnej kuchni.

Były smaczne – paluszki lizać!

 • III  Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa w Twardogórze

 5 marca 2011 r., dzieci 5- letnie z naszego przedszkola, brały udział w III Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowej w Twardogórze. Bawiliśmy się wspaniale, dopingowali nas rodzice, wspierając okrzykami i hasłem: “Międzybórz górą!”. Przedszkolaki dali z siebie wszystko.

Nasze zmagania zostały nagrodzone dyplomem, medalami i pucharem.

 • 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet.

W naszym przedszkolu dzień ten jest jednak  bardzo lubiany przez dzieci. Wtedy święto mają nie tylko panie, ale i wszystkie dziewczynki. Chłopcy już od rana przygotowują niespodzianki, krótkie przedstawienia, (oczywiście zainspirowane przez nauczycielkę), które są zawsze pierwszym punktem programu. Ładnie ubrani wspólnie śpiewają wyuczone wcześniej piosenki i deklamują wierszyki.

Dziewczynki, zauroczone popisami kolegów, tańczą w takt muzyki ze wszystkimi dżentelmenami. Atmosfera panująca tego dnia w przedszkolu zawsze jest miła i radosna.


 • Dzieci z Przedszkola odbyły wycieczkę do Oleśnicy na spektakl „W tajemniczej krainie Krasnali”. Sztuka teatralna jest zawsze z radością przyjmowana przez małych widzów, gdyż bardziej niż inne rodzaje twórczości artystycznej ukazuje sytuacje i zdarzenia, których w codziennym życiu same nie potrafią dostrzec.

Widowiska  pozwalają wprowadzić dzieci w najbardziej fantastyczny świat bajek, w którym grają obok siebie nie tylko ludzie, lecz także przedmioty. Nasi wychowankowie uczestnicząc w przedstawieniu jako widzowie żywo reagowali na to, co działo się na scenie, wyzwalali swoją ekspresję oraz wczuwali się w rolę aktora. Wszystko to przyczynia się do rozwijania wyobraźni i wrażliwości przedszkolaków, kształtowania umiejętności świadomego posługiwania się słowem i mową ciała, a także do budzenia w nich szlachetnych i wzniosłych uczuć. Teatr w formie zabawy pokazuje, co złe, a co dobre, pobudza do myślenia i wyciągania wniosków, kształtuje w dzieciach wiarę we własne możliwości i poczucie wartości.

 • Policjant z wizytą w przedszkolu dnia 8 kwietnia 2011 roku.

Do naszego przedszkola z wielką ochotą przybywają osoby pełniące ważne i odpowiedzialne funkcje społeczne. Bardzo miłymi gośćmi, oczekiwanymi z niecierpliwością przez wszystkie dzieciaki byli : Dzielnicowy sierżant Marek Sztul funkcjonariusz z Posterunku Policji w Międzyborzu oraz Przewodnik psa  młodszy aspirant Jacek Ławniczak z Komisariatu Policji w Sycowie. Przedszkolaki miały okazję porozmawiać ze stróżami prawa na temat wykonywanej przez nich pracy, zdobyły cenne informacje na temat dbania o bezpieczeństwo swoje, jak również innych. Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy i ćwiczenia praktyczne, podczas których dzieci prezentowały najbezpieczniejszy sposób obrony przed groźnym psem, mierzyły kajdanki i oglądały pałkę policyjną. 

Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom, że nie wszystkie psy są przyjazne i łagodne, że każde zwierzę odczuwa ból i strach. Uczyli również przedszkolaków jak mają unikać niebezpiecznych sytuacji w przypadku zagrożenia ze strony psa. Razem z policjantem, maluchy ćwiczyły pozycję „żółwia”, która w przypadku ataku zwierzęcia ma zapewnić ochronę newralgiczne części naszego ciała. Oczywiście, Kazan też ma swój udział w spotkaniu, pokazywał jak właściwie ułożony pies potrafi być karny i posłuszny wobec opiekuna.

W nagrodę za wzorowe sprawowanie dzieci otrzymały maskotkę Dolnośląskiej Policji “Komisarz Lew” i obietnicę ponownych odwiedzin.

 • Dnia 13 kwietnia 2011 roku w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury placówki oświatowe i społeczności wiejskie przedstawiły prezentację stołów oraz palm wielkanocnych.

W tym przeglądzie, jak co roku nasze przedszkole również brało udział.

 • Dzisiaj 20 kwietnia 2011r. odwiedził nasze przedszkole zajączek. W tajemniczy sposób zabrał z szatni puste koszyczki przyniesione przez dzieci. Jak co roku przedszkolaki już od rana wyglądały przez okna, aby dostrzec zajączka. Jednak nie dojrzały go przez okna więc postanowiły wspólnie z paniami wyjść do ogrodu przedszkolnego w poszukiwaniu koszyczków, które zniknęły z szatni.

Upominki były schowane pod krzaczkami, za drzewami, pod ławkami, na górce, każdy w innym miejscu. Piękna pogoda sprawiła, że poszukiwania koszyczków od zajączka były dla wszystkich dzieci wielką radością. Przedszkolaki były zachwycone poszukiwaniami – szczególnie momentem, kiedy każde z nich odnalazło własny koszyczek, a nasza pani dyrektor nadal bardzo uważnie szukała koszyczka od zajączka.  Nie trwało to jednak długo, ponieważ dzieci poprzez zabawę “ciepło, zimno, mróz” doprowadziły  panią dyrektor do miejsca, gdzie zajączek ukrył koszyczek.

 • Dni Międzyborza 2011

Dnia 30 kwietnia 2011 roku dzieci z naszego przedszkola brały czynny udział w obchodach “Dni Międzyborza”. Zaprezentowały się artystycznie: Jako pierwsza wystąpiła grupa “Kubusi” i zaprezentowała się tanecznie. Dzieci zostały przygotowane przez panią Iwonę Król.

Następnie wyszła na scenę grupa najmłodsza “Krasnoludki” i zaśpiewały piosenkę pt: Majowa majówka”. Dzieci przygotowane przez panią Kingę Barczek.

Piosenka w wykonaniu “Biedronek” pt: “Rock- and- roll pięciolatka, dzieci przygotowane przez panią Longinę Mizera i Justynę Kędziorę.

Piosenka w wykonaniu grupy najstarszej “Kubusie” pt: “Mój dom”, dzieci przygotowane przez panią Małgorzatę Mazur.

Prezentacja umiejętności tanecznych grupa młodsza- dzieci zostały przygotowane przez panią Iwonę Król.

Piosenka w wykonaniu wszystkich przedszkolaków pt: “Kotek płotek” zaczerpnięty z “Elementarza muzycznego przedszkolaka”.

Po prezentacjach artystycznych wszystkie dzieci miały malowane twarze przez panią Elżbietę Leśniak, Dorotę Konieczną, Annę Żuberek oraz otrzymały balonik i słodki batonik

Jesteśmy bardzo dumni, że mamy tak utalentowane przedszkolaki .

 • Dnia 01.06.2011 r. grupa sportowców z naszego Przedszkola  pojechała do Sycowa na IX Międzyprzedszkolną Olimpiadę Sportową.

Walka była zacięta! Nasze przedszkolaki poświęciły całą swoją energię, aby jak najlepiej wypaść w poszczególnych konkurencjach. Wysiłek dzieci wsparły panie nauczycielki. Mali sportowcy przeżyli wspaniałą przygodę, której finał okazał się być dla nich wygraną, jak i dla pozostałych dzieci. Dzieci zostały olimpijczykami, a za trud włożony w sportową rozgrywkę otrzymały: puchar, dyplom i upominki. Świetnie się bawiliśmy i  z pewnością nie zabraknie nas na X Olimpiadzie Sportowej w Sycowie.

 • 02 czerwca 2011 r. nasze przedszkolaki odwiedziły „Bajkoland”, który mieści się w Ostrowie Wielkopolskim.
  Dzieci korzystały z ciekawych zabaw ruchowo – sprawnościowych: szalejąc w basenie z piłek, zjeżdżając ze zjeżdżalni, pokonując tory przeszkód, labirynty, wietnamską kładkę.  Pobyt w Sali zabaw „Bajkolandu”  to nie tylko dobra zabawa, ale także praca nad poprawą koordynacji ruchowej dzieci, ćwiczenia sprawnościowe, elementy gimnastyki korekcyjnej, itp. To niesamowite ile dzieci maja w sobie energii! Z trudnością opiekunowie zebrali nasze przedszkolaki na chwile odpoczynku. W drodze powrotnej zwiedziliśmy “Mini Zoo” – Górecznik w Przygodzicach. Był to naprawdę udany wyjazd, często wspominany przez nasze maluchy.

 • 21 czerwca 2011 r. w godzinach dopołudniowych naszych przedszkolaków odwiedził Burmistrz Miasta i Gminy Jarosław Głowacki, Który ufundował dzieciom cukierki.

 • Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu – edukacji szkolnej.

  21 czerwca 2011 roku o godzinie 16.00 w naszym przedszkolu odbyło się zakończenie roku dla wszystkich pięciolatków. W tym roku żegnamy się z dwoma grupami –„Kubusiami” i „Biedronkami”. Z tej okazji pięciolatki przygotowały akademię pożegnalną, na którą zaproszeni zostali wszyscy rodzice najstarszych przedszkolaków.

Wszystko rozpoczęło się od uroczystej części artystycznej i pięknie odtańczonego przez starszaków poloneza. Program był bardzo różnorodny – były piosenki, wierszyki i tańce do których dzieci przygotowywały się z wielkim zaangażowaniem pod czułym okiem pań: Małgorzaty Mazur oraz Longiny Mizery.

Na koniec przyszedł czas na nagrody i podziękowania. Każdy przedszkolak dostał dyplom, książkę oraz słodkości. Pani dyrektor dziękowała też rodzicom za szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola i oczywiście nauczycielom za ich ogromny trud włożony w edukację małych podopiecznych..

Pożegnania zawsze są trudne, ale to pożegnanie zawiera w sobie obietnice przygody jaką jest przecież dorastanie. Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam drogie pięciolatki

POWODZENIA W SZKOLE!

Poniżej cytujemy przemówienie pani dyrektor:

Z prawdziwą przyjemnością i radością oglądałam dzisiejsze wasze występy. Radości tej towarzyszyła jednak nostalgia, bowiem zdaję sobie sprawę, że jest to ostatnie spotkanie w takich okolicznościach i w takim gronie.

Po wakacjach pójdziecie do Szkoły Podstawowej w Bukowinie Sycowskiej, do szkoły w Kraszowie, tam będą czekać na was nowe Panie, nowe koleżanki i koledzy. Życzę Wam, żebyście mieli same piątki i szóstki w szkole i żeby zawarte przyjaźnie były na całe życie.

Za chwilę każdy z Was otrzyma Dyplom ukończenia przedszkola, będą nagrody i niespodzianki, ale najpierw kilka słów skieruję do nauczycieli i pracowników przedszkola.

 Każdy z nas zna maksymę, że sukcesy uczniów, w naszym przepadku przedszkolaków, są sukcesami nauczycieli. Szanowni Państwo, wszystkie dzisiejsze i przyszłe sukcesy tych dzieci są potwierdzeniem jakości Waszej pracy, z której możecie być dzisiaj dumni. To dzięki Państwa zaangażowaniu, dzięki

wyrozumiałości i cierpliwości, konsekwencji i życzliwości, dzięki Waszej codziennej pracy stworzyliśmy w przedszkolu atmosferę sprzyjającą rozwojowi talentów tych dzieci. Za to Was cenię, szanuję i za to dzisiaj Wam dziękuję.

Każdy dyrektor życzyłby sobie takiej kadry nauczycieli i pracowników, jaka jest w naszym przedszkolu. Osobiście mam ten komfort i prawdziwe szczęście, że pracuję w zespole ludzi, na których mogę polegać i którzy są profesjonalistami w tym, co robią. Uczę się dzięki Wam marzyć i sięgać dalej. Dziękuję wam wszystkim i każdemu z osobna, ale kilku osobom chciałabym podziękować szczególnie (wyróżnienia i nagrody pieniężne otrzymali: mgr Małgorzata Mazur, pani Elżbieta Leśniak oraz pani Halina Zamelek).

 Kilka słów pragnę skierować także do rodziców naszych przedszkolaków. Należą się Wam, Szanowni Państwo wyrazy szacunku i podziękowań. Dziękuję za słowa krytyki, bo i takie czasami były, dziękuję za słowa uznania
i wdzięczności. Dziękuję za pomoc w realizacji wielu tegorocznych przedsięwzięć, za życzliwość i po prostu za chęć współuczestniczenia w życiu przedszkola. Kilku osobom chciałabym jednak szczególnie podziękować, bo to ludzie wyjątkowi: (wyróżnienia i kwiaty z rąk pani dyrektor otrzymali: państwo Monika i Szymon Kucharzakowie, pani Julia Kołton – Ligenza, państwo Karolina i Jacek Staszakowie, pani Violetta Dzikowska, pani Kamila Ulkowska, państwo Marzena i Zbigniew Kapałowie, pani Emilia Ługowska, państwo Marta i Arkadiusz Karkoszkowie, państwo Edyta i Damian Jaworscy, pan Dominik Buczek). DZIĘKUJEMY !

 A teraz drogie dzieci czas na Was (dzieci otrzymały Dyplomy ukończenia przedszkola, książki oraz ptasie mleczko. Niespodziankę sprawił dzieciom Burmistrz Miasta i Gminy, pan Jarosław Głowacki, który ufundował specjalnie na tę okazję kosz ze słodyczami).

Absolwenci Przedszkola 2010

Absolwenci naszego przedszkola w roku szkolnym 2010/2011

od lewej strony na krzesełkach siedzą: Julia Krajewska, Dominika Olszowska, Zuzanna Guzikowska, Mateusz Filończuk, Nicola Olszewska, Aleksandra Ulkowska, Wiktoria Dublas, Marta Dzikowska, Julita Buczek, Martyna Ługowska, Karolina Molka

w drugim rzędzie stoją od prawej strony stoją: Zuzanna Barczak, Hanna Staszak, Justyna Śląska, Nikola Kordacka, Dominika Pietrzak, Kornelia Witek, Dominika Grzesiak, Katarzyna Michalska, Jakub Stępień, Piotr Kiecka,

w trzecim rzędzie od lewej strony: Mateusz Duryń, Jakub Matillek, Tomasz Bajerski, Jakub Kempa, Oliwier Jaworski, Dominik Sieradzki, Oliwier Ligenza, Wojciech Kucharzak, Jakub Kapała, Bartosz Karkoszka.

od lewej strony panie: mgr Małgorzata Mazur, mgr Longina Mizera, mgr Justyna Kędziora.

 • Prace remontowe

Z przyjemnością informujemy, że nowy rok szkolny rozpoczynamy w zwiększonym składzie: nasze przedszkole powiększa się o dwa nowe oddziały w Zespole Szkół Ponadgmnazjalnych w Międzyborzu. Z końcem czerwca ruszyły prace remontowe w nowych salach w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych,

natomiast w budynku przedszkola z początkiem lipca.

W tym miejscu pragniemy gorąco podziękować:

 1. Pani Dagmarze Robakiewicz za zorganizowanie ekipy malarskiej, którą bezpłatnie udostępnił pan Wiesław Wajnert- dwa pomieszczenia w Zespole szkół.
 2. Firmie pana Grzegorka za malowanie sali grupy I. 
 3. Rodzicom: panu Adamowi Misiakowi, panu Pawłowi Gomółce, panu Mariuszowi Krawczykowi za malowanie sali grupy II.

DZIĘKUJEMY!DSCF2621

DSCF2649

DO ZOBACZENIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM W PIĘKNYM KOLOROWYM PRZEDSZKOLU!

 

 

TOP
Skip to content