Z TABLICY 0A

CZERWIEC 2024

Tematyka kompleksowa:

  1. Dzieci z całego świata.
  2. O zdrowiu słów kilka…
  3. Wkrótce wakacje.
  4. Ekozabawki.

Zadania wychowawczo – dydaktyczne:

  • Kształcenie świadomości posiadania równych praw. Uświadamianie, że dzielenie się może sprawiać radość wszystkim. Zachęcanie dzieci do integrowania się w różnych środowiskach kulturowych oraz postępowania w pełnej tolerancji względem innych.
  • Promowanie aktywnego stylu życia, kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania. Wdrożenie zasad świadomości i odpowiedzialności za własne zdrowie.
  • Kształtowanie pewności siebie oraz wiary we własne sukcesy, rozwijanie umiejętności poznawania otaczającego nas świata. Uświadomienie niebezpieczeństwa wynikającego z nieprzestrzegania zakazów podczas zabaw wakacyjnych.
  • Rozwijanie koordynacji wzrokowo – ruchowo – słuchowej podczas zabaw ruchowych. Utrwalenie umiejętności dokonywania analizy i syntezy słuchowej wyrazów. Uczenie pełnej odpowiedzialności za czystość planety – Ziemi.

PIOSENKA

„Przedszkola czas już minął”

Przedszkola czas już minął i jest nam jakoś smutno,

a nasza pani w kącie łka, bo rozstać nam się trudno.

Patrzymy na nią z żalem tak, a w oczach pełno łez.

Jesteśmy znowu w sali, gdzie wspomnień tyle jest.

W jednym uścisku złączmy dłonie, niech wszystkie panie przyjdą też.

I tak się wspólnie pożegnamy, przedszkola nadszedł kres.

W serduszkach naszych pamięć tkwi o dniach spędzonych tutaj.

Tak dobrze razem było nam w przedszkolnych ciepłych murach.

W przedszkolu to ostatni dzień, rozstania nadszedł czas

i powolutku, cicho, już opuszczamy Was.

OPRACOWAŁA: mgr Justyna Kędziora

TOP
Skip to content