Palma i Pisanka Wielkanocna

Tradycją już stał się udział naszego przedszkola w spotkaniu “Palma i Pisanka Wielkanocna” organizowanym w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Międzyborzu.

W tym roku palmę wielkanocną naszego Przedszkola BAJKA wykonały nauczycielki: Longina Mizera, Małgorzata Mazur przy współudziale oczywiście dzieci. Podtrzymując tradycje przedszkolne zaproszono do współpracy emerytowaną nauczycielkę panią Grażynę Troninę, za co w tym miejscu pragniemy jej podziękować za wkład pracy i poświęcony czas. Pomocą służyła również nasza przedszkolna kucharka pani Halina Zamelek, której też pięknie dziękujemy!

Palma została wykonana w tradycyjny sposób. Naręcze bukszpanu, suszone trawy, dziesiątki dwukolorowych kwiatów, kilka tubek kleju i dwie noce przyczyniło się do powstania tej palmy wielkanocnej, która dumnie będzie reprezentować nasze przedszkole w czasie Niedzieli Palmowej.

Na naszym stole  znajdują się różnorodne pisanki wykonane metodą decoupage, a także pisanki z cekin, bibuły, wstążek, a także udekorowane ubrankami zrobionymi na szydełku. Pisanki zostały wykonane przez dzieci, rodziców i pracowników przedszkola. Mamy także baranki z popcornu, masy solnej; zajączki, zajączki marchewki i kurki uszyte z materiału. Nasz stół zdobi również rzeżucha i owies, żółte tulipany, bazie, zielono – żółte gałęzie z pisankami.

Z tego miejsca chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim:

* przedszkolakom za tak pięknie wykonane pisanki,

* rodzicom za zaangażowanie i wykonane dekoracje,

* Pani Dyrektor Małgorzacie Janickiej,

* wszystkim pracownikom Przedszkola BAJKA.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu stołu wielkanocnego.

Anna Stoppok/Katarzyna Niwa/Longina Mizera/Małgorzata Mazur